×
V Lomnici se uskuteční letní sdruženářský šampionát – titul obhajuje „domácí“ Tomáš Portyk

V Lomnici se uskuteční letní sdruženářský šampionát – titul obhajuje „domácí“ Tomáš Portyk

03.10.2019

V sobotu 5. října čeká domácí sdruženářskou špičku zajímavá prověrka před blížící se hlavní sezonou. V areálu v Popelkách se uskuteční mistrovství České republiky v letní severské kombinaci. Na startu se představí kompletní elita, navíc o tituly zde budou bojovat také ženy, junioři, dorostenci a žáci. K hlavním favoritům patří závodníci Dukly Liberec.

Úvodní skokanská část pro všechny kategorie připravili pořadatelé z LSK Lomnice nad Popelkou na můstku K70. Odpolední běh, který rozhodne o celkovém pořadí, bude hostit kolečková dráha Hraběnka. Muže, ženy a juniory (17-20 let) na ní čeká trať 5 km, dorostenci (15-16 let) a žáci (13-14 let) budou mít vzdálenost o kilometr kratší.

Sobotní program začne v 9 hodin tréninkovými skoky na můstku. V 10 hodin absolvují aktéři jeden soutěžní pokus a ve 13,30 hodin odstartuje společná běžecká část. Slavnostní vyhlášení výsledků je na pořadu od 14,30 hodin.

Loňský titul letního šampiona obhajuje Tomáš Portyk, jenž je odchovancem lomnického oddílu. Letos mu však vyrostli zdatní soupeři především v podobě nedávných juniorů Ondřeje Pažouta a Jana Vytrvala.

 

 

 Hlavní partner

Audi

Partneři

Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi