×
Týmový sprint v Seefeldu pro Němce, Vytrval s Portykem desátí

Týmový sprint v Seefeldu pro Němce, Vytrval s Portykem desátí

24.02.2019

Týmový sprint sdruženářů HS130/2x7,5 km se stal kořistí německých favoritů. Eric Frenzel a Fabian Riessle byli nejlepší na můstku a stylem start-cíl ovládli také běžeckou část. Frenzel si ziskem sedmého titulu upevnil pozici nejúspěšnějšího sdruženáře v historii MS. V bitvě o stříbro v souboji generací udolal jednadvacetiletý norský mladík Jarl Riiber šestatřicetiletého rakouského veterána Bernharda Grubera. A co Češi? Bohužel, ani dvojice Jan Vytrval (na snímku), Tomáš Portyk se nepostarala o toužebně očekávané procitnutí formy. I přes veškerou snahu zůstali oba borci zejména skokansky za očekáváním a plánované osmé místo bylo nedostižným snem.

Na můstku se mezi patnácti dvojicemi naopak blýskli všichni hlavní adepti na medailový zisk. Němci potvrdili, že vyladili svou výkonnost v sezoně takřka na minutu přesně – Frenzel zdolal 130 m, Riessle 128 m. Pouhých osm vteřin však za nimi skončil japonský bratrský pár Watabeových, když Akito přistál na 130 ma Jošito na 124,5 m. Rakušané jako třetí v pořadí ztráceli 22 s poté, co Bernhard Gruber dopadl na značku 123,5 m a Franz Josef Rehrl na 128,5 m. Čtvrtá příčka patřila Norsku s odstupem 27 s zásluhou Jana Schmida se 127,5 a Jarla Riibera se 123 m.

Čeští reprezentanti se na můstku Bergisel opět trápili. Jan Vytrval zvládl 109,5 m a Tomáš Portyk jen 103,5 m, ačkoliv v jeho případě se skákalo z nižšího nájezdu, a navíc mu foukl zadní vítr. V součtu to znamenalo průběžnou 9. pozici se ztrátou +2:56 min.

V běžecké části, v níž každý účastník pětkrát obkroužil okruh dlouhý 1,5 km, Němci na nic nečekali. Frenzel s Riesslem nasadili vpravdě ďábelské tempo a v polovině závodu už měli půl minuty k dobru. Za nimi se sjely podle očekávání dvojice Rakouska, Norska a Japonska, které mezi sebou sváděly taktický boj, z něhož jako první odpadli Japonci. Na čtvrtém úseku nasadil k trháku Gruber a pokusil se setřást lídra Světového poháru Riibera. Neuspěl, ale náskok Němců klesl na třináct vteřin. Ti však žádné drama nepřipustili a suverénně zvítězili. V cílové rovince pak Riiber jasně přesprintoval domácího veterána.

Vytrval s Portykem na prvním úseku ještě udrželi 9. příčku, ale poté, co postupně rozjel tempo Taylor Fletcher a americký pár posunul vpřed, na ně zbyl souboj se Slovinskem – a jednu chvíli také s Ruskem – o 10. místo. Mrzet nás může nejen porážka od USA, ale i od Polska, jejichž sdruženáře jsme ještě nedávno poráželi.

Seefeld – týmový sprint HS130/2x7,5 km: 1.Německo (Frenzel, Riessle)28:29,5 min, 2. Norko (Schmid, Riiber) +8,2 s, 3. Rakousko (Rehrl, Gruber) +9,2, 4. Japonsko (A. a J. Watabeové) +56,4, 5. Itálie (Kostner, Pittin) +1:37,1 min, 6. Francie (Laheurte, Gerard) +1:44,6, 7. Finsko (Hirvonen, Herola) +2:03,1, 8. Polsko (Slowiok, Kupczak) +2:30,4, 9. USA (Loomis, Fletcher) +2:56,8, 10. Česko (Vytrval, Portyk) +3:34,5.

 Hlavní partner

Audi

Partneři

Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi