Světový pohár v severské kombinaci odstartoval provizorním kolem i se čtyřmi Čechy

Světový pohár v severské kombinaci odstartoval provizorním kolem i se čtyřmi Čechy

3 min 53 s

Světový pohár sdruženářů ve finské Ruce má za sebou první dějství. Tím bylo čtvrteční provizorní kolo, které ovládl Rakušan Mario Seidl. Nejlepším českým reprezentantem byl na 23. místě Tomáš Portyk, ostatní obsadili pozice v páté desítce.


Provizorní kolo, které bude v průběhu závodů ve finské Ruce využito v případě, že by počasí nedovolilo absolvování skokanské části, českým reprezentantům nevyšlo podle představ. Dařilo se pouze Tomášovi Portykovi, které předvedl solidní pokus a vybojoval 23. příčku.

Portyk měl poměrně příjemný vítr pod lyže, čehož využil ke skočení 126 metrů. Pokud by po provizorním kole následovala i běžecká část, pak by do ní český reprezentant vybíhal se ztrátou dvou minut a 57 sekund za nejlepším Mariem Seidlem, který ulétl do vzdálenosti 145,5 metru. Až za Seidlem se usadil nejlepší sdruženář posledních let Jarl Magnus Riiber, který v přepočtu ztratil na Rakušana 40 sekund.

S provizorním kolem nemohou být vůbec spokojení další čeští sdruženáři. Ondřej Pažout předvedl 110,5 metru, což pro něj znamenalo až 44. místo se ztrátou v přepočtu takřka pět minut. Přes pět minut v přepočtu ztratil Jan Vytrval, kterému skok nevyšel ani technicky a bylo z toho 110 metrů rovných. Se 101,5 metry zakončil provizorní kolo na 49. místě Lukáš Daněk.

Ve čtvrtek se v Ruce potvrdila slova trenéra Marka Šablatury, který už před odletem do Finska předvídal, že se bude jednat o velmi těžké závody kvůli poměrně náročnému můstku. S ohledem na stabilní podmínky se ale nedá očekávat, že by výsledky provizorního kola musely být v závodech Světového poháru využity.

Šanci na reparát tak budou mít Češi hned v pátek, kdy je čeká vůbec první závod nové sezony. Skokanská část odstartuje v 11:15, od 15 hodin pak bude následovat pětikilometrový běh.Pomoc Ukrajině