Světový pohár v Lahti: Provizorní kolo absolvovali dva Češi

Světový pohár v Lahti: Provizorní kolo absolvovali dva Češi

3 min 37 s

Světový pohár v severské kombinaci se po přestávce vrací ve finském Lahti. V pátek bylo na programu provizorní kolo před víkendovými závody. Zatímco Jan Vytrval obsadil 47. pozici, Jiří Konvalinka byl diskvalifikován. Musí tedy doufat, že během závodů budou přívětivé povětrnostní podmínky a bude moci skokanské části absolvovat.


Provizorní kola jsou důležitá v severské kombinaci kvůli tomu, že by v případě nepříznivého počasí nemusel být zrušen celý závod, ale pouze jeho skokanská část. Do běžecké části se pak může vybíhat s výsledky právě z provizorního kola, díky čemuž se pouze v minimu případů musí závody rušit.

Velkou naději na hodně dobrý výsledek v tomto předzávodě živil Jiří Konvalinka. Vítěz nedávného mistrovství republiky se v tréninku prezentoval výtečnými výkony a skočil 122 a 123 metrů, což jej řadilo v průměru mezi patnáctku nejlepších sdruženářů.

Samotné provizorní kolo mu však nebylo dovoleno dokončit. Sice byl připuštěn ke skoku (například dva domácí sdruženáři nikoliv), ale dodatečně byl kvůli kombinéze diskvalifikován. Pokud by tedy v sobotním závodě dvojic či v nedělním závodě jednotlivců nebylo možné skokanskou část absolvovat, Konvalinka by měl ve výsledkové listině platnou diskvalifikaci.

Jan Vytrval měl v trénincích trochu problémy s délkou svých skoků, což se mu povedlo trošičku napravit v provizorním kole, v němž se mu podařilo skočit 110,5 metru. Na lepší než 47. místo s odstupem přes tři a půl minuty na Johannese Lampartera to ale nestačilo.

Výsledky provizorního kola
1. Johannes Lamparter (AUT) 141,2
2. Stefan Rettenegger (AUT) 140,2
3. Mario Seidl (AUT) 137,7
4. Espen Bjoernstad (NOR) 137,6
5. Terence Weber (GER) 134,3
6. Thomas Rettenegger (AUT) 130,5
---
47. Jan Vytrval (CZE) 87,9
Jiří Konvalinka (CZE) DQ

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině