Startuje Summer Grand Prix sdruženářů. Z Čechů se postupně představí muži, ženy i junioři

Startuje Summer Grand Prix sdruženářů. Z Čechů se postupně představí muži, ženy i junioři

4 min 27 s

V sobotu 27. srpna v německém Oberwiesenthalu startuje tradiční série letních závodů v severské kombinaci FIS Summer Grand Prix. Ve třech dějištích v Německu a Rakousku postupně naskočí do závodů mužské reprezentační stálice, dvojice žen i nadějní junioři.


V rámci Summer Grand Prix je na programu celkem pět závodů. Vše odstartuje dvojzávodem nedaleko českých hranic v německém v Oberwiesenthalu, kde jsou na programu v sobotu mix týmy a v neděli individuální závod mužů i žen. Následně se seriál přesune do dalšího tradičního německého dějiště Oberstdorfu, v němž se ve středu 31.8. pojede individuální závod. Finálový víkend se pak uskuteční v rakouském Tschagguns o víkendu 3. a 4. září, kde sdruženáře čekají poslední dva závody.

České reprezentační družstvo mužů ve složení Tomáš Portyk, Jan Vytrval, Ondřej Pažout a Lukáš Daněk se představí pouze na podniku v Oberstdorfu, kde bude před závody probíhat kratší soustředění. „Letní závody jsou již tradičně kvalitním zpestřením přípravy a jsem rád, že v letošním roce nemusíme řešit významnější zdravotní omezení. Přesto jsme se rozhodli v rámci Summer Grand Prix absolvovat pouze Oberstdorf. Na úvodní závody dáme šanci juniorům a finále v Tschaggunsu letos vynecháme,“ popisuje reprezentační trenér Marek Šablatura. Naopak české sdruženářky Tereza Koldovská a Jolana Hradilová budou závodit na první a druhé zastávce letního seriálu.

„Letní závody jsou důležité i z hlediska nového měření před zimní sezónou, kdy dochází po několika letech opět ke změně střihu skokanské kombinézy,“ říká sportovní ředitel úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR Tomáš Slavík. „Jsme rádi, že závody nejvyšší úrovně si na úvod Summer Grand Prix ozkouší také lonští úspěšní účastníci z MSJ Fadrhons, Doležal, Šimek a Kohlberger. Pouze Jirka Konvalinka po zdravotních problémech teprve pozvolna začíná s tréninkem, a proto závody vynechá,“ dodává.

Po letních mezinárodních závodech čeká reprezentanty v severské kombinaci domácí mistrovství České republiky, které se uskuteční v neděli 2. 10. v Lomnici nad Popelkou a v Jilemnici.Pomoc Ukrajině