Start Summer Grand Prix sdruženářů: Mixteam pro domácí Němce, individuální závod ovládli Herola a Volavseková

4 min 15 s

O víkendu v Oberwiesenthalu prvním podnikem odstartovalo Summer Grand Prix v severské kombinaci. První závodní víkend v německém dějišti nabídl napínavé souboje, ale také drsné horské počasí uprostřed léta.

Sobotní deštivé závody týmů ovládli domácí Němci před Itálií a Rakouskem. České kvarteto ve složení Fadrhons, Hradilová, Koldovská a Kohlberger dojelo na osmém místě.  Celkem se na startu představilo 8 týmů a naše družstvo zaostávalo jak na můstku, tak na trati. Souboj o sedmou příčku s týmem USA tak vydržel pouze v prvním okruhu běžecké části. „Je patrné, že se nám nepodařilo zachytit výkonnostní posun, který nastal hlavně v ženské kategorii, a prvních 15 holek je výkonnostně o kus dál,“ hodnotil sportovní ředitel severské kombinace Tomáš Slavík.

V neděli se v individuálním závodě dařilo o poznání lépe především klukům, když si při neúčasti reprezentačního áčka vyzkoušeli premiéru na velké akci loňští junioři Fadrhons a Kohlberger a mladíček Doležal. Doležal s Fadrhonsem zvládli závody se světovou konkurencí velice dobře a obsadili 38., respektive 35. místo. Kohlberger po nevydařeném skoku dokončil závod v závěru startovního pole na 48. místě.

Dramatický finiš na horu Fichtelberg lemovanou diváky ovládl o tři vteřiny Finn Ilka Herola před domácím Johannesem Rydzekem. Ženám kralovala Slovinka Ema Volavseková, jež zvítězila o 2,9 sekundy před Finkou Minjou Korhonenovou. Z 22 startujících závod dokončilo dvacet sdruženářek. Koldovská obsadila osmnáctou příčku, Hradilová skončila dvacátá. „U holek přišlo alespoň drobné zlepšení v běžecké části, bohužel na můstku zatím děvčata konkurenci nestačí,“ uvedl Slavík.

Summer Grand Prix se nyní přesouvá do Oberstdorfu, kde je už ve středu na programu další individuální závod. Na něm už se představí také české reprezentační áčko. Mezi předpokládaným počtem 60 startujících by neměla chybět téměř kompletní světová špička.

Kompletní výsledky SGP v Oberwiesenthalu najdete zde.