Sport si moc užívám a baví mě, popisuje sdruženář Jiří Konvalinka

Sport si moc užívám a baví mě, popisuje sdruženář Jiří Konvalinka

4 min 56 s

Jiří Konvalinka je stále teprve devatenáctiletý závodník, podruhé v řadě však opanoval kategorii sdruženářů. Výborné výkony předváděl celou sezónu, zapsal čtyři vítězství na Alpen Cupu, na mistrovství světa juniorů doběhl desátý. Neztratil se ani mezi elitou, na zastávce Světového poháru v Lahti vyrovnal svůj nejlepší výsledek kariéry, když se umístil na 28. pozici.


Jirko, ovládl jsi Krále bílé stopy mezi sdruženáři. Co pro tebe tohle ocenění znamená?
Je to zase motivace a drive do budoucna, prostě vidím, že to má smysl. Moc si tohoto ocenění vážím.

Podařilo se ti svou kategorii ovládnout už podruhé v řadě, tak je to o to větší motivace dovršit hattrick?
Tak určitě, ale zároveň bych to moc a moc přál i mým kolegům.

Jak hodnotíš uplynulou sezonu?
Celkově byla sezóna skvělá, já si ten sport užívám a baví mě, ale byly tam nějaká pro a proti. Snažil jsem se jednotlivé závody užívat na maximum, dávat do toho co nejvíc, ale někdy to nedopadlo tak, jak jsem si představoval, třeba například mistrovství světa juniorů. Ale to je sport, to k tomu patří.

Už jsi hodil za hlavu, že se MSJ nepovedlo úplně podle představ?
Celkem ano, já už jsem slíbil mamce, že už o tom nebudu nikde v žádném rozhovoru mluvit, protože jí přijde, že o tom pořád brečím. Takže mami, naposledy (smích). V Planici ani počasí tolik nepřálo, na závod pršelo a podmínky byly každou chvíli úplně jiné. Ale je to venkovní sport, tohle k tomu patří.

Nová sezóna už pomalu klepe na dveře, příprava v plném proudu, v jaké fázi se ty teď konkrétně nacházíš?
Teď, jak už jsem odmaturoval, mám konečně mnohem víc času na trénování, takže toho využívám ostošest. Teď konkrétně tam máme vytrvalostní tréninky, objemy a pomalu už také začínáme skokanskou část. V neděli po vyhlášení ankety jsme jeli do polského Szczyrku, kde jsme absolvovali první skokanské soustředění, na to jsem se moc těšil a jdeme do toho.

Jaké jsou tvé cíle pro příští sezónu, dáváš si nějaké?
Jak už jsem říkal – do jednotlivých závodů nastupuju stejně, pokaždé se maximálně snažím. Ale jinak je hlavním tématem mistrovství světa v Trondheimu, takže na to se těším a budu makat, abych tam předvedl co nejlepší výkon.Pomoc Ukrajině