SP v Kuopiu: Bez Čechů a opět s německým vítězem

3 min 4 s

Tentokrát bez účasti českých reprezentantů se konal v pořadí 15. závod Světového poháru v severské kombinaci v Kuopiu HS127/10 km. Svůj první triumf v sezoně v něm zaznamenal německý sdruženář Johannes Rydzek (na snímku). A Japonec Akito Watabe už si snad musí rvát vlasy z pomyšlení, že opět podlehl německému závodníkovi a skončil „jen“ druhý.

Japonec ovládl pořadí na můstku HS127. Skočil 129 m, a přestože druhý Nor Havaard Klemetsen byl o dva metry lepší, zaostal za ním v přepočtu o 8 vteřin. Třetí příčku obsadil Němec Manuel Faisst se 126 m (+26 s), Rydzek byl pátý se 127 m (+34 s).

Čtyřiadvacetiletý Rydzek, poslední mistr světa na středním můstku, však v běžecké části Watabeho dostihl a ujel už na začátku cílové rovinky – stejně jako v minulých závodech jeho krajané Frenzel a Riessle.

Trenér české reprezentace Vladimír Šmíd rozhodl už počátkem února, že jeho svěřenci se tohoto závodu nezúčastní – Tomáš Portyk startuje na MS juniorů a Miroslav Dvořák, jenž postupně nabírá skvělou formu, bude nyní po náročném víkendovém programu odpočívat.

15. závod SP, Kuopio – Gundersen HS127/10 km: 1. Rydzek (Něm.) 23:59,6, 2. A. Watabe (Jap.) +6,2, 3. Denifl (Rak.) +35,4, 4. Graabak (Nor.) +40, 5. Riessle (Něm.) +40,6, 6. Herola (Fin.) +40,7, 7. Frenzel (Něm.) +40,9, 8. Klapfer (Rak.) +41,8, 9. Schmid +42, 10. Krog (oba Nor.) +42,4.

Průběžné pořadí SP (po 15 z 19 závodů): 1. Frenzel 1127 b., 2. A. Watabe 984, 3. Riessle 834, 4. Graabak 623, 5. Rydzek 581, 6. Krog 492, 7. Gruber (Rak.)443, 8.-9. Herola (Fin.) a Klapfer (Ral.) po 401, 10. Schmid (Nor.) 398 ...25. Portyk 123, 33. Dvořák (oba Česko) 54 – bodovalo 53 závodníků.