Sobotní závod v Ruce vyhrál Riiber. Češi tentokrát na bodech scházeli

Sobotní závod v Ruce vyhrál Riiber. Češi tentokrát na bodech scházeli

3 min 57 s

Sobotní závod severské kombinace ve finské Ruce českým sdruženářům nevyšel. Poté, co v pátek skončili na bodech Jan Vytrval a Tomáš Portyk, se tentokrát nepovedlo žádnému z Čechů bodovat. První výhru v sezoně vybojoval norský fenomén Jarl Magnus Riiber.


Po sobotní skokanské části závodu přitom mohla panovat alespoň částečná spokojenost. Soutěžní skok se totiž povedl Tomášovi Portykovi, který se 124 metry vybojoval průběžné 21. místo a popasoval se s tím, že skákal takřka s nulovou podporou větru.

Slušnou pozici po skoku však využít nedokázal. Na desetikilometrové běžecké trati se hlavně ve druhé polovině běhu začal výrazněji propadat pořadím, postupně ztratil kontakt s bodovanými příčkami a nakonec obsadil až 35. místo se ztrátou takřka tři a půl minuty na vítěze.

Sobotní závod si podmanil norský sdruženář Jarl Magnus Riiber. Tentokrát si ve skoku počínal o poznání lépe a nezopakoval selhání z pátečního skoku, kvůli kterému byl až čtrnáctý. Dnes vyrážel na běžeckou trať jako třetí v pořadí a povedlo se mu prodrat až do čela. V cíli porazil o deset sekund Němce Juliana Schmida a o dvanáct sekund svého krajana Jense Luraase Oftebra.

Dalším českým sdruženářům se dařilo ještě méně než Portykovi. Ondřej Pažout do běžecké části vybíhal až ze 45. místa a v cíli si oproti startu polepšil o tři příčky. Jan Vytrval a Lukáš Daněk po nepovedeném skoku do bílé stopy nakonec vůbec nevyrazili.

Kompletní sobotní výsledky naleznete zde.

V neděli se ve finské Ruce poběží závěrečný závod úvodní zastávky Světového poháru. Na sdruženáře čeká závod s hromadným startem, takže oproti standardu půjdou jako první absolvovat desetikilometrovou běžeckou část. Až poté se představí na tamním velkém můstku, na němž předvedou jeden soutěžní skok.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině