×
Smutné zprávy: Zemřeli Čestmír Kožíšek st. a Karel Dolejší

Smutné zprávy: Zemřeli Čestmír Kožíšek st. a Karel Dolejší

06.06.2019

V minulých dnech nás zastihly hned dvě smutné zprávy. V úterý 4. června ve věku nedožitých 96 let odešel do lyžařského nebe Čestmír Kožíšek st., učitel a trenér lyžování (na snímku druhý zleva). Krátce předtím, 29. května, zemřel po těžké nemoci ve věku 66 let Karel Dolejší, bývalý starosta Harrachova a lyžařský funkcionář.

Během svého života působil v Harrachově, ve Vítkovicích v Krkonoších a v Tanvaldu. Vychoval celou řadu reprezentantů a účastníků olympijských her, mistrovství světa či světových šmpionátů juniorů. K jeho svěřenců patřili mimo jiné Ladislav Divila, Jan Fajstavr, Stanislav Fajstavr a další vynikající reprezentanti.

Spolu s Karlem Štočkem se zasadili o vznik lyžařských sportovních tříd na školách. V roce 1968 zorganizoval ve Vítkovicích první mistrovství Československa žáků ve skoku a v severské kombinaci na můstcích, které zde vybudoval. Byl také autorem prvních metodických příruček lyžování. Zasadil se o zařazení výuky lyžování do osnov základních škol a o plavecké kurzy na horských školách. Byl trenérem reprezentačního juniorského družstva, nositelem titulu Vzorný trenér a řadu let byl organizátorem a rozhodčím lyžařských závodů v běhu, skoku i severské kombinaci.

x     x      x       

Ve čtvrtek 6. června se uskutečnilo ve smuteční síni šumburského hřbitova v Tanvaldu poslední rozloučení s Karlem Dolejším, bývalým starostou Harrachova, členem Rady Libereckého kraje v prvních dvou volebních obdobích a lyžařským funkcionářem. Zemřel po těžké nemoci ve věku 66 let. Dlouhodobě působil především v Úseku skoku Svazu lyžařů ČR a byl opakovaně předsedou organizačních výborů významných sportovních akcí.

Čest jejich památce!

 Hlavní partner

Audi

Partneři

Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi