Skvělý vstup do juniorského šampionátu! Konvalinka vyhrál provizorní kolo

3 min 55 s

Mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování v Planici nabízí rovněž závody v severské kombinaci. Čeští reprezentanti ve čtvrtek absolvovali provizorní kolo pro páteční závody jednotlivců. Fantastickým výkonem se prezentoval Jiří Konvalinka, který provizorní kolo vyhrál!

Devatenáctiletý Konvalinka, který v této sezoně vyhrál pět závodů OPA Alpen Cupu (včetně letních závodů), patří na juniorském světovém šampionátu do širšího okruhu favoritů a tuto pozici potvrzoval už v trénincích na středním můstku. Českému závodníkovi se zkušenostmi ze Světového poháru, Grand Prix i Kontinentálnímu poháru, se povedlo zaznamenat nejdelší skok ze všech už v tréninkovém kole před ostrým skokem.

Zatímco v tréninku foukal Konvalinkovi protivítr, během provizorního kola skákal český sdruženář v mírném vánku do zad a povedlo se mu skočit výborných 98,5 metru. Přestože nepředvedl nejdelší skok závodu, tak oproti Paulovi Walcherovi z Rakouska, jenž skočil 103,5 metru, měl bodovou kompenzaci ve výši 9,4 bodu a o pět bodů vyšší stylové známky. V přepočtu Rakušana porazil o 18 sekund. Třetí Jonathan Graebert z Německa na něho ztratil 32 sekund.

V provizorním kole se představili také Radim Sudek a Lukáš Doležal. Sudek skočil 86,5 metru a obsadil 31. příčku se ztrátou 2:14 na Konvalinku. Doležal byl diskvalifikovaný kvůli kombinéze a musí doufat, že se v pátek odskáče skokanská část závodu.

V ženském provizorním kole se představila Tereza Koldovská, která předvedla 81,5 metru a obsadila 27. pozici. V přepočtu na Norku Ingrid Laateovou ztratila dvě minuty a 28 sekund.

2. Anne Haeckelová (GER) 111,9
3. Minja Korhonenová (FIN) 111,2