×
Šestice českých sdruženářů ladí formu na Světový pohár a zimní olympiádu na severu Evropy

Šestice českých sdruženářů ladí formu na Světový pohár a zimní olympiádu na severu Evropy

03.11.2017

Čeští reprezentanti v severské kombinaci odletěli v pátek 3. prosince do Skandinávie, kde už tradičně budou ladit formu na start nového ročníku Světového poháru i zimní olympijské hry v Pchjongčchangu. Na sever Evropy zamířila pod vedením trenérů Vladimíra Šmída a Marka Šablatury šestice závodníků Dukly Liberec – Lukáš Daněk, Miroslav Dvořák, Ondřej Pažout, Tomáš Portyk, Jan Vytrval a David Zemek.

S jednodenním předstihem se vydaly na cestu také dva mikrobusy s lyžařským materiálem a servismany Miroslavem Kopalem, Petrem Lampou a masérem Ladislavem Vencálkem.

„V nominaci chybí Martin Zeman, kterého provázejí zdravotní problémy. V první fázi soustředění se budou reprezentanti především běžecké přípravě ve Vuokatti – tam se navíc setkají i s kompletním českým běžeckým týmem. Ve druhé části na můstcích v Kuusamu je čekají skokanské tréninky. Ty zde absolvují společně s finskými sdruženáři, kteří v poslední době zaznamenali výrazný výkonnostní vzestup,“ upřesnil Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace SLČR.

Do České republiky se výprava českých „kombiňáků“ vrátí 17 listopadu a po krátkém domácím pobytu se vydá 22. zpátky do Kuusama, kde začne 24. listopadu v areálu Ruka Světový pohár. Hned na počátku sezony tam čekají účastníky tři individuální závody na můstku HS142 a na tratích 5 km (v úvodním závodu) a poté dvakrát 10 km (25. a 26. listopadu). Body do klasifikace se – na rozdíl od „Nordic Combined Triple“ v Seefeldu – budou započítávat z každého startu zvlášť, ale na základě umístění ze všech závodů určí finští pořadatelé celkového vítěze. O týden později, 2. a 3. prosince, se účastníci přesunou k dalším závodům do norského Lillehammeru.

„Na sever Evropy pocestují čtyři čeští sdruženáři – Daněk, Dvořák, Pažout a Portyk. Ve Světovém poháru nás mohou reprezentovat vždy jen tři z nich. Předpokládá se, že Dvořák s Portykem nastoupí ke všem závodům, zatímco mladíci se budou střídat. V Lillehammeru je však na programu první den i závod štafet, takže v akci tam budou všichni,“ doplnil Tomáš Slavík.

Tisková konference úseku se zástupci médií se uskuteční v Praze v úterý 5. prosince.

Text k fotografii:

Na snímku se seřadila kompletní česká seniorská i juniorská reprezentace včetně nejlepší české sdruženářky Simony Weinlichové.

 Hlavní partner

Audi

Partneři

Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi