Sdruženářům nevyšel v Lillehammeru ani druhý závod

4 min 27 s

Čeští sdruženáři odjíždí z Lillehammeru bez bodovaného umístění. Po sobotním závodě, ve kterém Jan Vytrval obsadil 33. místo, se nedělní závod českým závodníkům vůbec nevydařil. Nejlepším byl až na 42. pozici Tomáš Portyk.

Oproti sobotnímu závodu se tentokrát skákalo na velkém můstku, změna prostředí ovšem jako impuls pro lepší skokanské vystoupení nepomohla. Tomáš Portyk se sice snažil svůj pokus natahovat, co to jen šlo, ale nakonec z toho bylo jen 119 metrů. Za první třicítkou zaostal o tři metry a nepovedlo se mu tak přenést solidní skokanskou formu z finské Ruky do Norska, kde se ve své silnější části severské kombinace neprosadil, jak by potřeboval.

Ještě kratší skoky zaznamenali na velkém můstku Jan Vytrval s Lukášem Daňkem. Zatímco Vytrval, který závod nakonec vůbec nedokončil, obsadil padesáté místo za 106 metrů, Daněk svůj soutěžní skok technicky pokazil a příliš mu neprospělo ani to, že měl mírný zadní vítr. Výsledkem bylo 96,5 metru a poslední 55. pozice.

Po nepříliš povedeném skoku přišla desetikilometrová běžecká trať, na které Portyk navázal na svůj sobotní výkon. Postupně se pořadím propadal až na konečné 42. místo, čímž se potvrdilo, že mu závody v Lillehammeru nesedly. Obdobný propad v bílé stopě totiž prožil také včera, kdy si po skoku pohoršil dokonce o devět pozic.

Zlepšení naopak znovu předvedl Daněk, který se tentokrát dokázal posunout na konečné 50. místo. Na výraznější posun ovšem bohužel ani solidní běh nestačil, jelikož jeho ztráta po skoku byla výrazná. V rámci běžecké části ovšem zaznamenal 34. nejrychlejší čas, což by jej v případě lepšího skoku řadilo o poznání výš.

Vítězem se v neděli stal Jarl Magnus Riiber, který pojistil své vedení v hodnocení Světového poháru. O takřka 48 sekund porazil svého krajana Jense Luraase Oftebra a třetí skončil, stejně jako v sobotu, Vinzenz Geiger.

Příští týden mají sdruženáři v rámci Světového poháru volno. Další závody absolvují až od 15. prosince, kdy se představí v rakouském Ramsau. Na tamním středním můstku budou závodit i ženy.