Sdruženáři zakončili Světový pohár v Otepää bez bodů

Sdruženáři zakončili Světový pohár v Otepää bez bodů

3 min 56 s

Českým sdruženářům se ve Světovém poháru v estonském Otepää nepovedlo bodovat ani v jednom ze tří závodů. V nedělním závodě gundersenovou metodou se k bodovaným příčkám přiblížili nejvíce, ale Ondřej Pažout nakonec obsadil 41. místo.


Pažoutovi se tentokrát povedlo využít solidních povětrnostních podmínek a předvedl jeden z nejlepších skoků za několik posledních týdnů. S 86 metry vybojoval průběžné 36. místo a mohl usilovat o první body do Světového poháru v této sezoně.

Druhý z českých závodníků na můstku, Jan Vytrval, zaostal za výkonem svého krajana o šest metrů a zaujal 46. příčku se ztrátou půl minuty na bodovanou čtyřicítku. Právě desetikilometrové běžecká část však českým reprezentantům nevyšla a ani ve třetím závodě v Otepää se jim nepovedlo vybojovat žádné body.

Zatímco Pažout se postupně pořadím propadal, Vytrvalovi se povedlo vytáhnout na 41. místo a ztrátu na bodované příčky úspěšně stahoval. V předposledním okruhu se však rozestup mezi ním a 40. Japoncem Kimurou zvyšoval, načež českému sdruženářovi začala docházet energie, jakmile viděl, že se mu nepovede docvaknout.

V posledním okruhu se tak před Vytrvala dokázal zpátky posunout i Pažout, jenž obsadil konečné 41. místo. Vytrval se propadl na konečnou 43. pozici.

Světový pohár bude mít nyní několik týdnů přestávku a závodit se začne zase až v březnu. Na sdruženáře ještě čekají zastávky v Lahti, Oslu a Trondheimu. V únoru jsou mezitím naplánovány závody v Kontinentálním poháru či OPA Alpen Cupu. OPA Alpen Cup bude také v termínu od 17. do 18. února hostit Harrachov.

Výsledky nedělního závodu
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 22:41,0
2. Stefan Rettenegger (AUT) +39,8
3. David Mach (GER) +52,1
4. Kristjan Ilves (EST) +1:04,7
5. Thomas Rettenegger (AUT) +1:15,3
6. Johannes Rydzek (GER) +1:32,9
---
41. Ondřej Pažout (CZE) +4:43,4
43. Jan Vytrval (CZE) +4:51,8

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině