Sdruženáři v závodě smíšených týmů v Otepää skončili na devátém místě

Sdruženáři v závodě smíšených týmů v Otepää skončili na devátém místě

4 min 10 s

Světový pohár v severské kombinaci se po vánoční a silvestrovské přestávce vrátil závody v estonském Otepää. V pátek se v této již tradiční sdruženářské destinaci uskutečnil trochu netradiční závod smíšených týmů. Český kvartet ve složení Jan Vytrval, Tereza Koldovská, Jolana Hradilová a Tomáš Portyk obsadil konečné deváté místo.


Kvůli nepříznivému počasí, které v Otepää panovalo ve čtvrtek, čekal v pátek na sdruženáře hodně nabitý program. Napřed totiž dopoledne absolvovali provizorní kolo, načež odpoledne naskočili do prvního závodu tohoto závodního týdně.

Závod smíšených týmů není v kalendáři Světového poháru úplná novinka, premiéru si prožil v minulé sezoně ve Val di Fiemme. Tehdy se však tohoto závodu nezúčastnila česká reprezentace, která si tento závod, jenž bude letos také v programu světového šampionátu, vyzkoušela poprvé.

Vytrval, Koldovská, Hradilová a Portyk se ovšem v konkurenci ostatních týmů prosadit nedokázali. Už po skokanské části, která proběhla na středním můstku, figurovali Češi na posledním místě, když nejlepší skok předvedl v mužské části Jan Vytrval (82,5m) a v ženské části pak Jolana Hradilová (72,5m).

Česká reprezentace sice živila naději, že by mohla atakovat osmé místo Spojených států, v běžecké části ale nedokázala své manko stahovat a naopak sekundy už na prvním úseku Vytrvala výrazně naskakovaly. A během druhého úseku, který absolvovala Koldovská, bylo zřejmé, že se devátou příčku nepovede vylepšit.

Češi nakonec doběhli devátí se ztrátou takřka šest minut na vítězné Norsko, za kterým se seřadilo Německo se ztrátou 18 sekund a Rakousko, které ztratilo minutu a půl.

V sobotu se v Otepää uskuteční závody s hromadným startem. Jako první tedy sdruženáři i sdruženářky absolvují běžecké části, načež se odpoledne představí na středním můstku.

Výsledky závodu smíšených týmů
1. Norsko 36:19,6
2. Německo +18,2
3. Rakousko +1:30,6
4. Finsko +3:01,8
5. Japonsko +3:02,0
6. Itálie +3:02,9
---
9. Česko +5:53,0

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině