Sdruženáři startují v Seefeldu. Ve čtvrtek absolvovali provizorní kolo

Sdruženáři startují v Seefeldu. Ve čtvrtek absolvovali provizorní kolo

2 min 52 s

FIS Nordic Combined Triple v Seefeldu je už tradiční zastávkou Světového poháru v severské kombinaci. Do Rakouska se vypravili Ondřej Pažout s Janem Vytrvalem, kteří před třemi závody absolvovali ve čtvrtek na středním můstku provizorní kolo. Vytrval skončil v páté desítce, Pažout na 55. místě.


Zatímco minulý týden v Schonachu čeští sdruženáři na Světovém poháru nestartovali, do Seefeldu se vypravili ve dvou, aby se zúčastnili tradičního seefeldského triplu. Ještě než budou usilovat o body v jednotlivých závodech, tak ve čtvrtek okusili soutěžní můstek v provizorním kole, které se ale českým reprezentantům příliš nevyvedlo.

Jan Vytrval předvedl v zadním větru 94 metrů, což mu vyneslo až 47. místo. V přepočtu ztratil na Jarla Magnuse Riibera na čele provizorního kola dvě minuty a 53 sekund. Druhý český reprezentant Ondřej Pažout stále nemůže najít ztracenou skokanskou formu a ve čtvrtek zapsal pouhých 88 metrů, což znamenalo až 55. místo se ztrátou bezmála čtyř minut.

Program v Seefeldu nabídne celkem tři závody gundersenovou metodou. V pátek se kromě skoku na středním můstku poběží 7,5 kilometru, v sobotu 10 kilometrů a finále v neděli nabídne běžeckou část dlouhou 12,5 kilometru.

Výsledky provizorního kola
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 150,0
2. Johannes Lamparter (AUT) 148,7
3. Thomas Rettenegger (AUT) 145,7
4. Stefan Rettenegger (AUT) 143,8
5. Kristjan Ilves (EST) 140,6
6. Manuel Faisst (GER) 136,7
---
47. Jan Vytrval (CZE) 106,8
55. Ondřej Pažout (CZE) 91,4

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině