Sdruženáři jsou opět v akci. V Ramsau absolvovali provizorní kola

5 min 33 s

Světový pohár v severské kombinaci se po jednotýdenní pauze vrací. Tento víkend se bude závodit v rakouském Ramsau, kde se ve čtvrtek uspořádala provizorní kola mužů i žen. Na středním můstku se českým reprezentantům ovšem prozatím skokansky tolik nevedlo.

Do Ramsau se vypravilo celkem šest českých reprezentantů. Do mužských závodů zasáhnou Tomáš Portyk, Jan Vytrval, Ondřej Pažout a Lukáš Daněk, do ženských pak Tereza Koldovská a Jolana Hradilová. Se čtvrtečním provizorním kolem, jehož výsledky budou použity v případě, že se v ostrých závodech nebude moci skákat, však mohou být spokojeni jen částečně.

V mužském provizorním kole se nejvíce dařilo Janovi Vytrvalovi, který navázal na své tréninkové výkony a skočil ve větru do zad 82 metrů. To mu vyneslo 34. příčku se ztrátou necelých dvou a půl minuty na Rjotu Jamamota, vítěze provizorního kola.

Za očekáváním naopak zůstal Tomáš Portyk, který měl slušné skokanské podmínky, ale pokus mu příliš nevyšel. Ačkoliv v tréninku předvedl dokonce 90 metrů, což byl šestnáctý nejlepší pokus úvodní tréninkové rundy, v provizorním kole skočil 83,5 metru a obsadil až 40. pozici. Hlavním důvodem umístění bylo, že například oproti Vytrvalovi za lehký vánek pod lyže žádné body nepřipisoval.

Dalším českým sdruženářům nepomohl ani přípočet bodů za zadní vítr. Na 44. pozici zakončil provizorní kolo Ondřej Pažout, který předvedl 79,5 metru. Lukáš Daněk, jenž prokazuje solidní běžeckou formu, se stále nedokážal pořádně srovnat se skokanskou technikou a obsadil až 49. příčku za 77,5 metru.

V ženském provizorním kole byla lepší z české dvojice Jolana Hradilová, která skočila 76 metrů a obsadila 23. místo z 28 startujících. Tímto výkonem vyrovnala svůj pokus z druhé tréninkové rundy, v níž zaznamenala svůj nejdelší skok na ramsauském středním můstku.

Naopak rakouský můstek zatím příliš nesvědčí Tereze Koldovské. Po nepovedených tréninkových skocích, v nichž nedokázala překonat ani 70 metrů, skočila v provizorním kole 66,5 metru a skončila na 26. příčce.

Program Světového poháru v rakouském Ramsau nabídne v pátek i sobotu dva závody mužů a žen. Ženy budou do závodů vstupovat skokanskou částí v 8:45 ráno, muži pak o 40 minut později. Odpoledne pak proběhnou běžecké části.