Sdruženář Dvořák získal titul na otevřeném mistrovství ČR

2 min 29 s

Vynikající běžeckou formu opět prokázal sdruženář Miroslav Dvořák, když na otevřeném mezinárodním republikovém šampionátu v Liberci suverénně ovládl druhou část závodu a vybojoval titul letního mistra České republiky. Druhý byl Portyk, třetí Kutal.

Skokanskou část sobotního závodu, kterou hostil liberecký Ještěd, měl Miroslav Dvořák už tradičně slabší a po skoku dlouhém 124m vyrážel do desetikilometrového závodu ve Vesci jako čtvrtý se ztrátou nezanedbatelných 36 vteřin na vedoucího Tomáše Vančuru.

Sedmadvacetiletý lídr české severské kombinace ale na kolečkových lyžích nezaváhal, postupně se propracoval na čelo závodu a cílovou pásku nakonec protnul s téměř minutovým náskokem na svého reprezentačního kolegu Tomáše Portyka. Ten byl po skoku dlouhém 124,5m druhý a mistrovské stříbro si i přes svůj mladý věk zkušeně pohlídal.

Třetí doběhl Adam Cieslar z Polska, titul druhého vicemistra České republiky tak získal čtvrtý Petr Kutal. Po skoku vedoucí Tomáš Vančura, který si pokusem atakujícím hranici 130m zajistil pohodlný, pětadvacetivteřinový náskok do běžecké části, závod nedokončil.

Výsledky III. Friendly Cupu a letního MČR v severské kombinaci najdete zde.