Poslední seefeldský závod dokončil jen Pažout. Skončil na 31. místě

4 min 44 s

Závodní víkend v rakouském Seefeldu je u konce. Z českých sdruženářů dokončil třetí individuální závod pouze Ondřej Pažout, který obsadil 31. místo. Jan Vytrval a Tomáš Portyk do běžecké části nenastoupili.

Tzv. Seefeld Nordic Combined Triple nakonec dokázal z českých reprezentantů dokončit pouze Ondřej Pažout. Náročné třídenní závodění, během kterého se postupně zvyšovala délka běžeckých částí až na nedělních 12,5 kilometru, nakonec předčasně vzdali Jan Vytrval s Tomášem Portykem, kteří se sice představili v dopolední skokanské části, ale do běžecké stopy už nevyrazili.

Ve skoku na středním můstku se přitom znovu v solidní formě prezentoval právě Vytrval. Předvedl 96,5 metru a vybojoval 24. příčku. S ohledem na horší běžeckou formu však bylo zřejmé, že mu na delší trati nebude náskok 14 sekund na 31. pozici Itala Kostnera stačit k tomu, aby bojoval o body. Obdobná situace nastala i u Portyka, kterému se soutěžní skok nepovedl a s 93 metry byl až na 43. místě.

Kompletní závod absolvoval jen čtyřiadvacetiletý Pažout, který si skokem dlouhým 96,5 metru zajistil pro běžeckou část výchozí pozici na 29. místě. A v běhu předváděl hodně zajímavý výkon. Na delší trati se postupně prokousal na 23. místo a dlouho vedl poměrně početnou skupinu závodníků.

Právě vysoká aktivita na trati ale Pažoutovi nejspíš uškodila. V závěrečném okruhu ztratil kontakt se svou skupinou a nakonec doběhl jako první nebodovaný sdruženář. Na 31. místě ztratil 14 sekund na třicátého Thomase Retteneggera.

Závod znovu vyhrál Rakušan Johannes Lamparter, za kterým se tentokrát seřadili Němec Julian Schmid a Nor Jens Luraas Oftebro. Lamparter se díky tomu vzdálil svým konkurentům na čele Světového poháru, v němž má nyní náskok 101 bodů na Schmida. Rakouská zastávka SP byla ovlivněna diskvalifikací Jarla Magnuse Riibera během sobotního závodu, kvůli čemuž se Nor nemohl představit v neděli a přišel tím o pořádnou porci bodů.

Světový pohár bude pokračovat 3. února v německém Oberstdorfu. Na programu budou dva závody se skokem na velkém můstku a během na 10 kilometrů.