Pažout ve Villachu potvrdil výbornou skokanskou formu. Poprvé startoval i Portyk

2 min 47 s

Letní Grand Prix v severské kombinaci se přesunula do rakouského Villachu. V pátečním provizorním kole potvrdil Ondřej Pažout, že se mu na můstcích zatím velmi daří a vybojoval desáté místo. Svůj první start během této letní sezony zapsal Tomáš Portyk, kterému ale provizorní kolo příliš nevyšlo, stejně jako Janovi Vytrvalovi.

Grand Prix má v této sezoně za sebou prozatím dvě zastávky v Oberwiesenthalu a Oberstdorfu. Výtečné výsledky zatím sbírá Ondřej Pažout, který v celkovém hodnocení figuruje na 15. místě se ziskem 47 bodů.

Že se nachází v kvalitní formě, prokázal i ve Villachu. V provizorním kole dokonale využil toho, že mu nefoukalo do zad a skočil 93 metrů. Za Stefanem Retteneggerem, jenž provizorní kolo vyhrál, zaostal pouze o 11,4 bodu.

Poprvé od letošního března se k ostrému závodu postavil Tomáš Portyk. V pátečním provizorním kole, které by se počítalo pouze v případě, že by podmínky nedovolily skákat, se mu ale příliš nevedlo. V mírném vánku do zad předvedl 83 metrů a obsadil 41. místo. Jan Vytrval dopadl ještě hůř, když skočil pouze 76,5 metru a usadil se na 52. příčce.