Pažout v závěrečném závodě Grand Prix obsadil 24. místo. Na body pronikl i Vytrval

5 min 18 s

Sdruženáři mají svou Grand Prix zdárně za sebou. Posledním závodem letní sezony byl standardní individuální závod se skokem na středním můstku v kombinaci s během na 10 kilometrů v rakouském Villachu. Za Finem Ilkkou Herolou, který nedělní závod vyhrál, Ondřej Pažout (na snímku s číslem 22) zaostal o dvě minuty a jednu sekundu, což mu vyneslo 24. místo. Na body se vešel i Jan Vytrval, jenž získal do konečného hodnocení seriálu tři body.

Grand Prix, která začala minulý víkend v německém Oberwiesenthalu a uprostřed tohoto týdne měla také krátkou zastávku v Oberstdorfu, vyvrcholila ve Villachu závody číslo 3 (sobotní závod) a 4. V jakémsi finále letní sezony se představili také tři čeští sdruženáři, avšak Tomáš Portyk po skokanské části ze závodu znovu odstoupil, stejně jako včera (tentokrát figuroval na 41. místě se skočenými 83 metry).

Pozici české jedničky v Grand Prix potvrdil pětadvacetiletý Ondřej Pažout, jenž si oproti 28. místu ze sobotního závodu dokázal polepšit. A to navzdory tomu, že se skokanskou části nemohl být úplně spokojený. Před běžeckou částí figuroval na 22. místě za 84 metrů v mírném vánku pod lyže.

Pažoutova ztráta na čelo byla po skokanské části 94 sekund a na ty nejrychlejší tentokrát ztrácel. Nakonec se ale propadl jen o dvě příčky a doběhl na 24. místě, což mu vyneslo 17 bodů do konečného hodnocení Grand Prix.

Se 78 metry se po skokanské části usadil Jan Vytrval na 43. místě mimo bodovanou čtyřicítku, na kterou ale ztrácel jen 13 sekund. Stejně jako v sobotu ovšem předvedl solidní běžecký výkon, který jej nakonec vynesl na 38. pozici pro tři bodíky do hodnocení Grand Prix.

Nedělní závod si podmanil Fin Ilkka Herola, jenž byl po skoku třetí, ale dokázal se dostat před Stefana Retteneggera i Thomase Retteneggera.

V konečném hodnocení Grand Prix slavil celkové prvenství se ziskem 330 bodů Němec Johannes Rydzek. Druhý Franz-Josef Rehrl z Rakouska na něho ztratil 81 bodů a třetí Julian Schmid z Německa 130 bodů. Ondřej Pažout obsadil se 77 body konečné 23. místo a Jan Vytrval je s 52 body na 34. pozici. V hodnocení figuruje rovněž Lukáš Doležal, jemuž 17. místo z Oberwiesenthalu a zisk 28 bodů stačí na 43. příčku.