Pažout potvrdil formu, v provizorním kole se blýskl třináctým nejlepším skokem

3 min 41 s

Ondřej Pažout se po mistrovství světa v Planici vrátil do Světového poháru v severské kombinaci výborným skokem v provizorním kole. Na velkém můstku v norském Oslu vybojoval třinácté místo, což slibuje pro víkendové závody boj o hodně zajímavá umístění.

Čtyřiadvacetiletý Pažout, jenž v této sezoně dokázal ve Světovém poháru vybojovat životní výsledek v podobě 19. místa v Oberstdorfu a na světovém šampionátu slavil 21. a 26. pozici, si svou formu přenesl i do norského Osla. Momentálně nejlepší český sdruženář, který má v hodnocení SP 12 bodů, se blýskl velmi povedeným skokem v provizorním kole.

V pátečním závodě, jehož výsledky budou využity v případě, že počasí nedovolí absolvovat skokanskou část v sobotním či nedělním závodě, si užil příjemný vánek pod lyže, díky čemuž si doskočil pro 124 bodů. Blýskl se navíc povedenými stylovými známkami a vybojoval výborné 13. místo se ztrátou jen 24 sekund na Top 10.

Pokud by podobný skok dokázal zopakovat i v sobotu, rozhodně by mohl útočit na další vylepšení svého maxima ve Světovém poháru, které si stanovil v Oberstdorfu.

Další Češi nedokázali na Pažouta navázat. Jan Vytrval skákal rovněž s podporou větru, ale předvedl jen 117 metrů a usadil se na 38. místě. Tomáš Portyk pak zapsal pouhých 109,5 metru a obsadil 48. pozici.

V sobotu se v Oslu bude pořádat první ze dvou mužských závodů. Svou závěrečnou běžeckou část v této sezoně Světového poháru absolvují ženy.