Pažout dokázal v provizorním kole v Oberstdorfu předvést dvacátý nejlepší výkon

3 min 31 s

Světový pohár v severské kombinaci bude o víkendu hostit německý Oberstdorf. Z českých sdruženářů se do této destinace vypravil pouze čtyřiadvacetiletý Ondřej Pažout, kterému se vydařil skok v provizorním kole, když obsadil dvacátou příčku.

Pokud by Pažout dokázal něco podobného zopakovat i v jednom ze dvou individuálních závodů, body do hodnocení Světového poháru by byly skutečně velmi blízko. Jeho skok mu totiž vynesl náskok přes 40 sekund na 31. místo. V této sezoně patří v běžecké části k závodníkům, kteří dokázají svými časy atakovat první třicítku a povedený skok by mu mohl pomoci čekání na body ukončit.

V pátečním provizorním kole, které bude použito v případě, že povětrnostní podmínky nedovolí uskutečnit v sobotu či v neděli skokanskou část, předvedl na velkém můstku s příjemnou podporou větru pod lyže 120,5 metru. Do běžecké části by na základě výsledků vybíhal v kontaktu s kvalitními běžci jako jsou Aaron Kostner, Vinzenz Geiger či Eero Hirvonen.

Provizorní kolo vyhrál nový lídr Světového poháru Johannes Lamparter z Rakouska, který předvedl 135 metrů. O poznání dále skočil jeho krajan Franz-Josef Rehrl, který ale kvůli 144,5 metrům nedokázal předvést telemark a měl výrazné stylové srážky. Kvůli tomu se svým kolegou prohrál o tři desetiny bodu.

V sobotu se uskuteční první individuální závod. Skokanská část startuje v 11:45, o tři hodiny později se pak poběží desetikilometrová běžecká část.