OPA Games Children v Gibswilu: Sobotní druhé místo Kubaláka vyšperkovala česká družstva v neděli třetími místy

OPA Games Children v Gibswilu: Sobotní druhé místo Kubaláka vyšperkovala česká družstva v neděli třetími místy

5 min 11 s

Závody dětí v rámci OPA Alpen Cupu ve švýcarském Gibswilu se českým talentovaným sdruženářům a sdruženářkám velmi vydařily! V sobotních individuálních závodech dokázal čtrnáctiletý Jiří Kubalák vybojovat výborné druhé místo a na jeho výkon pak v neděli navázala družstva chlapců i dívek. V obou kategoriích týmových závodů se českým trojicím povedlo urvat bronzové stupínky.


Chlapci i dívky v Gibswilu skákali před běžeckými částmi na můstku HS67, přičemž zejména v sobotu jim počasí příliš nepřálo. S nástrahami deště a větru si ovšem dokázali poradit znamenitě a v Gibswilu zanechali ve výsledkových listinách jednotlivých závodů výraznou stopu.

V sobotních individuálních závodech se nejvíce dařilo Jiřímu Kubalákovi, který sice po skokanské části figuroval na děleném šestém místě se ztrátou takřka jedné minuty na vedoucího Slovince Timona Brgleže, ale následně se na tříkilometrové běžecké trati dokázal posunout na konečné druhé místo. 

Byť běžecký výkon Brgleže byl suverénní a nedostižitelný, další soupeře nechal Kubalák za sebou a vyrovnal nejlepší výsledek své dosavadní kariéry, když navázal na své druhé místo ze srpnového Youth Cupu, v němž obsadil rovněž druhou příčku. I tehdy ho porazil pouze Slovinec Brglež.

Výkon Kubaláka doplnil ještě výborným devátým místem Martin Balatka. Závod dokončili ještě na 19. místě Ondřej Sova a 20. pozici Marek Hradil. 

Během sobotních závodů se neztratily ani české dívky, konkrétně pak především Julie Ošmerová, která vybojovala výborné čtvrté místo. Po skoku přitom byla až šestá a musela dohánět ztrátu, což se jí nakonec povedlo a zaostala pouze za Slovinkou Mašou Likozarovou Brankovičovou, Francouzkou Laly Pingatovou a Němkou Michele-Sophií Ellerovou. Na jedenácté pozici pak závod zakončila Nela Prouzová.

Jak bylo zmíněno výše, v nedělních týmových závodech se českým družstvům povedlo vybojovat shodně bronzové stupínky. Mezi chlapci zvládli lépe po skokanské části štafetu Martin Balatka, Marek Hradil a Jiří Kubalák, kteří prohráli pouze s Rakouskem a Německem. Druhé české družstvo ve složení Ondřej Sova, Matěj Matura a Štěpán Janata skončilo dvanácté.

Třetí příčku za trojicemi z Německa a Francie pak mezi dívkami vybojovaly Julie Ošmerová, Nela Prouzová a Barbora Štěpánková.

Kompletní výsledky víkendových závodů naleznete zde.Pomoc Ukrajině