×
Ondřej Pažout dohání po zranění tréninkové manko, ale Letní Grand Prix vynechá

Ondřej Pažout dohání po zranění tréninkové manko, ale Letní Grand Prix vynechá

11.08.2018

Mimořádně smolný vstup do přípravy na novou lyžařskou sezonu měl český reprezentant v severské kombinaci Ondřej Pažout. Juniorský mistr světa z letošního roku krátce před svými dvacetinami při kondičním soustředění upadl na kole tak nešťastně, že si zlomil klíční kost a následujících šest tréninkových týdnů musel vynechat. V těchto dnech je však už opět v plné zátěži a věří, že manko v kondici do listopadového startu Světového poháru dožene.

Připomeňte, co se vám vlastně koncem května přihodilo?

„Byli jsme s reprezentačním družstvem na soustředění v Harrachově a ten den jsme měli přípravu na kolech. Při jednom sjezdu jsem trefil nějakou nerovnost nebo kámen a upadl jsem. Odnesla to zlomená klíční kost.

Co se vám v tom okamžiku mihlo hlavou?

Když pominula první bolest, tak ve mně převládl pocit naštvání na sebe samého. Nadával jsem si, ale kdybych měl říci jak, musela by se skoro všechna slova vytečkovat. Bylo to o to smutnější, že nešlo o žádný extrémní terén.

Jak probíhala léčba?

V nemocnici v Liberci jsem za dva dny absolvoval operaci a lékaři mi rameno zadrátovali. Po dvou týdnech mi vytáhli stehy a mohl jsem provádět rehabilitační cviky. Každopádně jsem vynechal měsíc a půl přípravy s reprezentací.

Kdy jste znovu naskočil do tréninkového procesu?

Přesně 13. července, kdy mi vedení úseku severské kombinace umožnilo třítýdenní kondiční soustředění v Livignu. Ve spolupráci s Miroslavem Kopalem a poté s Petrem Lampou jsme se pod dohledem fyzioterapeuta ve vysoké nadmořské výšce věnovali především kondiční přípravě.

Nebylo to pro vás psychicky náročné, když jste musel trénovat sám bez obvyklého hecování s kolegy z týmu?

Bylo to samozřejmě jiné, ale myslím, že v tomto případě i efektivnější. Maximálně jsem se soustředil na přípravu a fyzioterapeut se mi mohl naplno věnovat.

V polovině srpna startuje nový ročník Letní Grand Prix – zúčastníte se jí?

Letos tuto soutěž vynechám, protože ještě nejsem ve stoprocentní kondici. Už jsem byl s družstvem na skokanském soustředění v Oberhofu, kde se mi docela dařilo. Kondičně to však ještě není ono, a tak se zaměřím na přípravu.

Co vás v nejbližší době čeká?

Na začátku září mi budou vytahovat z ramene dráty. A kromě tréninku ještě musím v první polovině září složit na Gymnáziu Jeronýmova v Liberci ústní část maturity.

Učíte se na ni?

Samozřejmě :-)

Jaká očekávání máte v nadcházející sezoně Světového poháru?

Chtěl bych se stabilně umisťovat na bodovaných místech. Pokud už teď půjde vše podle představ i plánu, mohl bych výpadek dohnat. Času je ještě stále dost.

 Hlavní partner

Audi

Partneři

Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi