Nějaký čas do zimy je a já věřím, že formu vyladím, hlásí Portyk

Nějaký čas do zimy je a já věřím, že formu vyladím, hlásí Portyk

5 min 50 s

Na republikovém šampionátu v letní severské kombinaci bral Tomáš Portyk bronzovou medaili. Hned po závodě jsme ho vyzpovídali nejen o přípravě, ale také o plánech do zimy


Tomáš Portyk získal bronz. Zeptám se přímo, jste spokojený?
Abych řekl pravdu, tak s bronzem nejsem a ani nemohu být spokojený. Jsem rád, že jsem si po dlouhé době zazávodil, protože letos jsem tolik závodů neabsolvoval. Do závodu jsme šli po těžkém bloku v Oberhofu, hodně jsme trénovali, nebo alespoň já. Asi se projevila únava, ale nějaké závodní tempo jsem si vyzkoušel, za to jsem rád. Ale čeká mě ještě spousta práce. Nějaký čas do zimy je a já věřím, že formu vyladím.

Vyhrál jste skokanskou část, tam asi žádný problém nebyl, že?
Abych se přiznal, tak tam je ještě více problémů než v tom běhu. Potřebuji, abych v zimě skákal jako loni. Na můstku se teď moc necítím, zkouším měnit spoustu věcí. Chvilku potrvá, než si to sedne. Do zimy na tom zapracuji, moje forma se ukáže v listopadu a pak až možná na mistrovství světa.

V běhu jste dlouho držel tempo s Lukášem Daňkem. Kde se ten závod nakonec zlomil?
Myslím si, že mi tady ujel někde ve čtvrtém kole. Abych pravdu řekl, tak jsem toho měl, jak se říká, plné kecky. Nohama jsem absolutně nemohl. Už včera jsem cítil, že to není úplně ono. Únava byla prostě velká, věděl jsem, že se mi nepojede dobře. Musím pogratulovat klukům a věřit, že moje forma se do zimy zvedne.

Jak byste zhodnotil průběh přípravy na zimu?
Oproti minulé sezóně jsem toho, musím říct, natrénoval tak pětkrát více. Naštěstí mi zdraví drží tak, jak by mělo. Doufám, že to vydrží a teď bude čas na trochu odpočinku. Pak se nakopnu a budu věřit, že v zimě se forma dostaví.

Co vás kromě odpočinku čeká v nejbližších týdnech?
Zítra odlétám na takovou dovolenou, abych si trochu odpočinul, protože program byl opravdu náročný. Tím, že jsem odtrénoval úplně všechno, co jsem měl, tak tu únavu prostě cítím. Trochu si odpočinu a ohřeji se na sluníčku. Pak nás čeká lyžování na ledovci v Dachsteinu a čtrnáctidenní kemp. No a pak už pojedeme do Finska na závody, kde už budeme zůstávat. Už se nám to krátí.

Když trochu nakousneme zimní sezónu, s jakými cíli do ní půjdete?
Nechci si dávat úplně vyloženě nějaké cíle. Chci navázat na to, jak jsem skákal minulý rok, protože to bylo skvělé. To mě bavilo a měl jsem z toho radost. No a tím, že jsem letos odtrénoval všechno, tak bych chtěl udělat progres i v běhu. Chtěl bych se tím bavit a aby se dostavily za odměnu i nějaké výsledky.Pomoc Ukrajině