Na Kontinentálním poháru v Eisenerzu o víkendu startovali sdruženáři Kohlberger a John

4 min 37 s

Zatímco v Planici vrcholilo mistrovství světa v klasickém lyžování, v rakouském Eisenerzu se pořádaly závody Kontinentálního poháru v severské kombinaci. Do Rakouska se vypravili také čeští závodníci Lukáš Kohlberger a Jan John. Prvně jmenovaný se dvakrát umístil ve čtvrté desítce pořadí.

Zkušenějším z dvojice Čechů v Eisenerzu, pokud se o zkušenostech dá hovořit, byl dvacetiletý Kohlberger. Ten v této sezoně absolvoval sice první závody, ale v Kontinentálním poháru startoval už loni, loni byl také na juniorském mistrovství světa, má za sebou nespočet startů v OPA Cupu a v létě si vyzkoušel Grand Prix v Oberwiesenthalu.

Kohlberger stavěl své výsledky spíš na běžeckém výkonu, díky čemuž se dokázal v pátečním závodě posunout na konečné 35. místo a v neděli vybojovat 37. pozici. Po skokanských částích totiž figuroval shodně v páté desítce.

V pátečním závodě skočil Kohlberger na středním můstku 86,5 metru, což mu vyneslo 44. příčku. V běžecké části na deset kilometrů si pak dokázal polepšit o devět pozic. V neděli se mu povedlo skočit 88 metrů a vybojovat 41. místo, v běhu se pak posunul na zmíněnou konečnou 37. pozici.

Čerstvě osmnáctiletý Jan John startoval v Kontinentálním poháru poprvé v kariéře. Dvanáctý z letošního Evropského olympijského festivalu mládeže v Tarvisiu, jenž v této sezoně absolvoval také několik závodů OPA Cupu v Harrachově či Seefeldu, v Eisenerzu dokázal po 45. místě v pátečním závodě vybojovat v neděli solidní 40. příčku.

Rovněž u Johna se jednalo o umístění, které vybojoval hlavně díky výkonu v běžecké části. V pátek totiž figuroval po skoku až na 53. pozici. V neděli sice skočil lépe (75,5 metru), ale i tak figuroval až na 48. příčce. Běžeckým výkonem se však dostal do čtvrté desítky.