Myslím si, že to bude moje nejlepší sezóna, hlásí po stříbru z MČR Jan Vytrval

Myslím si, že to bude moje nejlepší sezóna, hlásí po stříbru z MČR Jan Vytrval

5 min 59 s

Závod mužů v letní severské kombinaci v Lomnici nad Popelkou byl až do závěrečných metrů dramatický. Velkou zásluhu na tom měl Jan Vytrval, který v běhu stáhl čtyřicetivteřinové manko ze skoku a v cílové rovince bral po těsném finiši stříbro. Po MČR jsme jej pro vás vyzpovídali.


Panuje u vás po stříbrném závodě spokojenost?
Ano, určitě. Závod v Lomnici nad Popelkou je vždycky příjemný. Protože je to na domácí půdě a my si tady s kluky mezi sebou ukážeme, kdo je na tom momentálně lépe. Se stříbrem jsem dnes spokojený.

Na své největší konkurenty Lukáše Daňka a Tomáše Portyka jste ve skoku ztratil dvě příčky. V čem tam byl problém?
Skok z mé strany nebyl povedený. V zkušebním kole jsem skočil podobné metry jako kluci. V závodě jsem to ale pokazil. V Lomnici je menší můstek, než na kterém závodíme v sezóně, nejsem na něj tolik zvyklý. Ale je to stejné i pro ostatní závodníky, na to se nebudu vymlouvat. Prostě jsem nedokázal to, co umím na jiných můstcích, přenést sem. Neskočil jsem dobře.

Věřil jste, že byste mohl kluky na trati dojet?
Abych se přiznal, tak jsem o tom během závodu moc nepřemýšlel. Věděl jsem, že by to mohlo vyjít, člověk si v hlavě vždycky přemítá jen ten nejlepší scénář. Soustředil jsem se hlavně na to, abych jel uvolněně. Zaměřil jsem se na věci z tréninku. Po prvním kole jsem z náskoku soupeře dost umazal. Jenže poté jsem se nepřibližoval tak rychle, jak jsem zamýšlel. Nakonec se mi je podařilo docvaknout před cílem a skoro to vyšlo.

S Lukášem Daňkem jste nakonec prohrál na cílové pásce. Chyběly vám v závěru síly?
Určitě by se to dalo docvaknout, ale mně chyběly síly. No a Lukáš vjížděl do finiše kousek přede mnou a já zkrátka neměl na to, abych ho překonal.

S jakým cílem probíhá vaše příprava na zimní sezónu?
Pro mě osobně probíhá dobře. Vyhnulo se mi zranění a nebyl jsem ani nemocný. Doufám, že na podzim to zvládnu podobně. Natrénováno mám to, co jsem si naplánoval. Myslím si, že to bude moje nejlepší sezóna v kariéře.

S jakými výsledky budete spokojený?
Nedávám si za cíl výsledky. Snažím se do závodů přenést věci z tréninku. Když jedu rychle na běžkách, tak u toho chci být prostě uvolněný a udržet si svoji techniku. Toto bych chtěl přenést i do závodů. No a ono to pak jezdí rychle. To platí i na můstku, chci dělat technicky dobré skoky. To zase vede k tomu, že jsou kvalitní. Pak mohu útočit na top desítku, což se mi i loni povedlo.Pomoc Ukrajině