Muži v Ramsau znovu nebodovali, Hradilová skončila pětadvacátá

5 min 49 s

Světový pohár severské kombinace v rakouském Ramsau má za sebou poslední soutěžní den. Českým sdruženářům se nepovedlo příliš vylepšit výsledky z pátečního závodu a znovu scházeli na bodovaných příčkách. Mezi ženami obsadila 25. místo Jolana Hradilová.

Do mužského závodu v Ramsau se nakonec vypravili tři čeští závodníci. Ve startovní listině scházel Tomáš Portyk, který kvůli žaludečním problémům vynechal už páteční běžeckou část a nakonec se vůbec nedokázal připravit na sobotní závod.

Nejlepší skokanský pokus měl na středním můstku Ondřej Pažout, který vybojoval za 84,5 metru v silném větru do zad průběžné 33. místo. Jan Vytrval skočil o metr méně a usadil se na 35. příčce. Tentokrát se konečně blýskl solidním pokusem také Lukáš Daněk, jehož 82 metrů poslalo na 38. místo, což bylo vzhledem k jeho běžeckým schopnostem hodně zajímavé umístění.

Nakonec se ale v běžecké stopě nepovedlo žádnému z českých reprezentantů proniknout do kýžené první třicítky. V závodě, který si podmanil Vinzenz Geiger před Johannesem Lamparterem a Jarlem Magnusem Riiberem, obsadil Pažout se ztrátou 3:23 konečné 36. místo a Daněk 41. příčku s mankem necelých čtyř minut. Vytrval do běžecké části nakonec vůbec nenastoupil.

Mezi ženami si velkou smůlu vybrala Tereza Koldovská, která byla kvůli kombinéze (SCE 4) diskvalifikována. Celý závod tak absolvovala pouze Jolana Hradilová, která na středním můstku předvedla 76 metrů a figurovala po skoku na solidním 23. místě.

V běžecké části své umístění ale udržet nedokázala a propadla se na konečné 25. místo, když za zády zanechala pouze Slovinku Silvu Verbičovou. V cíli ztrácela česká závodnice přes pět minut na suverénku ženské severské kombinace Gydu Westvold Hansenovou, která v sobotu zvítězila nad Italkou Annikou Sieffovou s náskokem více než jednu minutu.

Severská kombinace nyní bude mít vánoční a novoroční přestávku. Sdruženáři a sdruženářky se znovu představí 5. ledna v estonském Otepää, kde se vedle klasických závodů a závodů s hromadným startem bude konat také závod smíšených štafet.