MSJ: Doležal s Konvalinkou v závodě dvojic vybojovali páté místo

MSJ: Doležal s Konvalinkou v závodě dvojic vybojovali páté místo

4 min 37 s

Na juniorském světovém šampionátu ve slovinské Planici byly v neděli zakončeny také závody v severské kombinaci. O pomyslnou tečku se postarali sdruženáři v závodě dvojic a skvělého výsledku dosáhli Lukáš Doležal s Jiřím Konvalinkou, kteří vybojovali konečné páté místo.


České duo obsadilo pátou příčku už ve skokanské části. Závod otevřel Lukáš Doležal, který skočil 90 metrů a patřilo mu po první rundě osmé místo. V rámci druhé série pak předvedl Konvalinka parádních 99,5 metru v mírném zadním vánku, což byl výsledkově vůbec nejlepší skok ze všech sdruženářů na středním můstku.

Konvalinka tím vybojoval posun na páté místo se ztrátou pouhých 21 sekund na čelo závodu, které okupovalo Německo.

Tzv. týmový sprint, tedy závod dvojic, posléze odpoledne nabídl běžeckou část, na které na český tandem čekalo celkem deset 1,5 kilometrových okruhů. Liché úseky absolvoval Doležal, sudé pak Konvalinka, jenž také v posledním okruhu finišoval.

Češi se od prvního okruhu drželi ve skupince s Norskem a Japonskem a bojovali dlouho o bronzovou medaili, přičemž na čele se osamostatnilo Německo s Rakouskem. V podstatě identický obrázek na trati panoval až do předposledního okruhu, v jehož závěru se povedlo Norům a Japoncům české dvojici vzdálit.

Po náběhu do posledního okruhu už naděje na zisk první sdruženářské medaile od roku 2018 pohasly a Konvalinka dorazil do cíle s vypuštěným závěrem na konečném pátém místě. Mistry světa se nakonec stali Němci před Rakušany a Nory.

Na skončeném juniorském mistrovství světa v Planici zanechali čeští sdruženáři velmi sympatickou stopu. Kromě pátého místa v závodě dvojic se povedlo Jiřímu Konvalinkovi vybojovat desáté místo v individuálním závodě. Pomýšlet mohl i o poznání výš, ale trochu doplatil na špatné povětrnostní podmínky před svým skokem. Jednalo se přitom o obrovskou smůlu, v ostatních tréninkových i soutěžních skocích totiž patřil jednoznačně k nejlepším, přičemž dokonce vyhrál provizorní kolo.

Výsledky týmového sprintu
1. Německo (Stenzel, Sommerfeldt) 30:51,6
2. Rakousko (Fischbacher, Walcher) +5,1
3. Norsko (Berget Storsveen, Kvamme) +47,4
4. Japonsko (Jamazaki, Narita) +47,9
5. Česko (Doležal, Konvalinka) +1:19,9
6. Francie (Treand, Martin) +1:33,5Pomoc Ukrajině