×
Letní sdruženářský titul získal v Liberci Miroslav Dvořák

Letní sdruženářský titul získal v Liberci Miroslav Dvořák

29.07.2015

Liberecké areály na Ještědu a ve Vesci hostily kompletní českou špičku, která na nich bojovala o letní tituly v severské kombinaci. Titul v kategorii seniorů vybojoval Miroslav Dvořák s náskokem deseti vteřin před Tomášem Portykem. Ten získal prvenství mezi juniory.

Za krásného a parného počasí ozdobily úvodní skokanskou část šampionátu na můstku HS 100 právě skoky Tomáše Portyka a Miroslava Dvořáka za stometrovou hranici.  Portyk nakonec vyjížděl do běžecké části s nepatrným náskokem. Oba současní nejlepší čeští sdruženáři a závodníci Dukly Liberec předvedli také na běžeckém okruhu ve Vesci nejlepší výkony. Mistrovský primát si nakonec zajistil zkušenější Dvořák s náskokem deseti vteřin před Portykem. Na stupních vítězů je doplnil oddílový kolega Petr Kutal.

V kategorii juniorů zvítězil Tomáš Portyk před Janem Vytrvalem a Ondřejem Pažoutem. Mezi staršími dorostenci bylo pořadí: Jan Vytrval, Ondřej Pažout, David Zemek. Mezi mladšími dorostenci: Robert Šupola, Matěj Čejchan, Lukáš Kuběna.

O den později, v neděl se konal republikový kvalifikační závod. Ten zvládl nejlépe opět Miroslav Dvořák. Drobné šrámy nepustily na start Portyka s Kutalem, a tak se o stupně vítězů poprali juniorští reprezentanti. Po pěkném souboji uhájil druhé místo Jan Vytrval před třetím Ondřejem Pažoutem.

 Hlavní partner

Audi

Partneři

Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi