Konvalinka vyhrál RKZ v Harrachově

4 min 9 s

V Harrachově se v sobotu pořádaly kontrolní republikové závody v severské kombinaci. Hlavní kategorii mužů vyhrál Jiří Konvalinka, který porazil o více než půl minuty Jana Vytrvala. Český reprezentant se stal rovněž nejlepším juniorem o takřka dvě a půl minuty před Lukášem Doležalem.

Sobotní závody v Harrachově nabídly celkem šest kategorií. Vedle mužů a juniorů se představili rovněž dorostenci a dorostenky do 16 let a žáci s žačkami do 14 let. Muže a juniory čekal závod se skokem na středním můstku a 7,5 kilometru dlouhá běžecká část.

Vítězem obou těchto kategorií se stal talentovaný Jiří Konvalinka, lídr mezinárodního OPA Alpen Cupu. Devatenáctiletý český reprezentant se ujal vedení už po skokanské části s náskokem přes 50 sekund na Jana Vytrvala.

Vytrval, který je lepším běžcem než Konvalinka, dokázal sice v běžecké stopě něco ze své ztráty ukrojit, ale v cíli na svého krajana ztratil 31 sekund. Třetí příčku vybojoval Ondřej Pažout se ztrátou minuty a 10 sekund.

Čtvrtou pozici obsadil Lukáš Doležal, který se zároveň stal druhým nejlepším juniorem v závodě. V juniorské kategorii ztratil na Konvalinku 2 minuty a 24 sekund, když po skokanské části na něho ztrácel 1:46 a v běžecké části nabral dalších 38 sekund. Třetí pozici obsadil Radim Sudek.

Dorostenci a dorostenkyně skákali na můstku K70 a čekala je pětikilometrová běžecká část, respektive u dívek tříkilometrová. Vítězství mezi chlapci vybojoval Jiří Kubalák po těsném finiši před Martinem Balatkou. Marek Hradil, který ovládl skokanskou část s náskokem přes minutu a půl, se v běžecké části trápil a propadl se na třetí pozici.

Mezi dívkami byla nejlepší Julie Ošmerová, která porazila o 25 sekund Karolínu Horkou. Třetí skončila Nikola Rezlerová.

Žáci a žačky skákali na můstku K40 a chlapce čekaly tři kilometry, zatímco dívky běžely dva kilometry. Vítězství mezi žáky vybojoval Adam Kubeček před Matějem Kubalákem a Vítkem Rückerem. Mezi začkami zvítězila Alžběta Hamáčková před Nelou Prouzovou a Leontýnou Tajčovou.