Konvalinka ovládl Alpen Cup v Seefeldu! Devatenáctiletý sdruženář vyhrál oba závody

5 min 28 s

Skvělý víkend má za sebou devatenáctiletý Jiří Konvalinka. Talentovaný český sdruženář se vypravil do rakouského Seefeldu k závodům Alpen Cupu a dokázal vyhrát oba závody. V sobotu triumfoval s náskokem více než půl minuty, v neděli pak uspěl v dramatickém sprinterském dojezdu.

Konvalinka, jenž odstartoval tuto sezonu na závodech Světového poháru ve finské Ruce, kde dokázal také 37. místem bodovat, se v rámci kvalitního rozvoje věnoval v dalších týdnech tréninku a o tomto víkendu vyrazil poměřit síly s nejlepšími juniory světa na závody OPA Alpen Cupu v Seefeldu.

Na programu byly dva klasické gunderseny se skoky na středním můstku. Zatímco v sobotu se následně závodilo na pětikilometrové běžecké trati, v neděli byla na programu desítka. A Konvalinka dokázal oba závody vyhrát, čímž potvrdil svou dominantní pozici z letní části sezony, během které vyhrál tři ze čtyř odjetých závodů.

V sobotu Konvalinka založil do závodu skočenými 107 metry a drtivým náskokem takřka jedné minuty na ostatní sdruženáře. V cíli pětikilometrové běžecké trati se pak mohl radovat z vítězství o 36 sekund před Němcem Jonathanem Graebertem.

V neděli byl závod přeci jen o poznání vyrovnanější. Tentokrát Konvalinkovi soutěžní skok tolik nevyšel a za 101 metrů se usadil na osmém místě se ztrátou 40 sekund na Itala Manuela Senonera. Manko ze středního můstku ale dokázal na běžeckých okruzích stáhnout a nakonec v dramatickém finiši předčil nejen Senonera, ale i Němce Nicka Schoenfelda, kterého porazil o 1,1 sekundy.

Konvalinka díky dalším dvěma triumfům zcela vévodí OPA Alpen Cupu. Na čele hodnocení tohoto poháru má 580 bodů a náskok 255 bodů na Jonathana Graeberta. Třetí v pořadí je pak Lukáš Doležal, jenž v sobotu nestartoval a v neděli vybojoval 13. místo.