Konvalinka bodoval i v druhém závodě v Oslu

Konvalinka bodoval i v druhém závodě v Oslu

3 min 12 s

Jiří Konvalinka se dokázal ve Světovém poháru v severské kombinaci prosadit i ve druhém závodě v norském Oslu na bodované příčky. Tentokrát obsadil konečné 39. místo, když na náročné trati v Holmenkollenu nedokázal navázat na povedenou skokanskou část.


Konvalinka po sobotním 37. místě věřil v neděli ve zlepšení. A ve skokanské části vybojoval dokonce lepší výchozí pozici než ve včerejším závodě, když se mu povedlo obsadit 15. místo. k tomu mu dopomohlo 116,5 metru v příjemných povětrnostních podmínkách.

Běžecká část se mu tentokrát ale příliš nepovedla. Na desetikilometrové trati se poměrně rychle propadal pořadím a do cíle doběhl na 39. pozici. Na vítěze Jarla Magnuse Riibera ztratil v cíli 5 minut a 13 sekund. Rozestupy jsou ale hodně ovlivněny výkonem samotného Riibera, který deklasoval zbytek startovního pole. Druhý Johannes Lamparter na něj ztratil přes minutu, třetí Kristjan Ilves bezmála dvě a půl minuty.

Druhý český reprezentant Jan Vytrval skočil během ranní skokanské části 98,5 metru a usadil se na 46. pozici se ztrátou 41 sekund na bodované pozice. V běžecké části absolvoval dva okruhy, v průběhu třetího však ze závodu odstoupil.

Světový pohár v severské kombinaci vyvrcholí příští týden v norském Trondheimu. Na programu je týmový závod smíšených družstev a nedělní poslední závod jednotlivců gundersenovou metodou v této sezoně.

Výsledky nedělního závodu mužů
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 23:49,8
2. Johannes Lamparter (AUT) +1:10,6
3. Kristjan Ilves (EST) +2:24,0
4. Franz-Josef Rehrl (AUT) +2:29,5
5. Eero Hirvonen (FIN) +2:45,1
6. Joergen Graabak (NOR) +2:46,5
---
39. Jiří Konvalinka (CZE) +5:13,8
Jan Vytrval (CZE) DNF

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině