Kontinentální pohár v Klingenthalu: Koldovská vybojovala 14. místo, Vytrval šestnáctý

4 min 58 s

Jelikož Světový pohár v severské kombinaci má tento týden volný víkend, řada sdruženářů vyrazila do německého Klingenthalu k závodům Kontinentálního poháru. To se týká i některých českých reprezentantů, kteří se v úvodním pátečním závodě rozhodně neztratili. Tereza Koldovská vybojovala po solidním běžeckém výkonu mezi ženami 14. místo, mezi muži byl nejlepším českým závodníkem Jan Vytrval na 16. pozici.

V pátek byly v Klingenthalu na programu závody v compactu. Mezi muži na tom byl po skokanské části nejlépe devatenáctiletý Jiří Konvalinka, kterému se na středním můstku povedlo skočit 81,5 metru, což mu vyneslo fantastické šesté místo. I přes solidní výchozí pozici pro běžeckou část, která měřila 7,5 kilometru, se však do bílé stopy nevydal a závod tedy nedokončil. Jelikož ale nadále figuruje ve startovní listině pro sobotní závod gundersenovou metodou, jeho nenastoupení do běžecké části by nemělo mít vážný zdravotní důvod.

Nejlepším českým reprezentantem v pátečním compactu se tak stal Jan Vytrval. Po skoku sice figuroval za 75,5 metru až na 40. místě, ale v běžecké části potvrdil svou výtečnou běžeckou formu. V závodě se prokousal o 24 pozic na konečné 16. místo se ztrátou 52 sekund na Němce Fabiana Riessleho, který páteční závod vyhrál. Běžecky pak Vytrval zaznamenal pátý nejrychlejší čas.

V pátečním compactu startovali ještě Jan John a Radim Sudek. John byl po skoku na 58. místě, dokázal se ale posunout o 23 pozic na konečné 35. místo. Sudek obsadil konečnou 50. příčku.

V ženském závodě se představila pravidelná účastnice závodů Světového poháru Tereza Koldovská. Devatenáctileté Češce se nevyvedla skokanská část, ve které obsadila 24. místo po skočených 63,5 metrech. Ve slabší konkurenci, kterou Kontinentální pohár nabízí, se ovšem Koldovské povedlo využít svých běžeckých kvalit k posunu o deset příček.

Na pětikilometrové běžecké trati zaznamenala členka Dukly Liberec devátý nejrychlejší čas a doběhla na konečném 14. místě se ztrátou minuty a 39 sekund na Joannu Kilovou z Polska, která páteční compact vyhrála.