Koldovská vylepšila své páteční umístění. Vytrvalovi útok na body nevyšel

5 min 47 s

Světový pohár v severské kombinaci pokračoval v sobotu tentokrát dvěma závody. Vedle žen, které absolvovaly svůj druhý a poslední závod v této norské destinaci, se představili rovněž muži. Ze všech českých reprezentantů dopadla nejlépe Tereza Koldovská, která si doběhla pro 27. místo.

Skokanská část ženského závodu ovšem vyšla o něco lépe Jolaně Hradilové. Osmnáctileté české reprezentantce se povedlo skočit 73,5 metru, díky čemuž se usadila na 25. místě a měla před sebou zajímavé vyhlídky před pětikilometrovým během.

Do něho vyrážela ze zadních pozic rovněž Tereza Koldovská, které ovšem po skoku dlouhém 70 metrů patřila až 28. pozice se ztrátou 29 sekund na její krajanku. Toto manko však dokázala na dvou okruzích v Lillehammeru stáhnout a nakonec byla v cíli stejně jako v pátek opět klasifikována na vyšší pozici.

Koldovská si na pětikilometrové trati nakonec polepšila na 27. místo, přičemž útočila i na 26. pozici, o kterou ale nakonec v souboji s Američankou Annikou Malacinskou přišla. Hradilové běžecky závod příliš nesedl a oproti skoku si pohoršila o čtyři pozice. Zopakovala tak 29. místo z pátečního závodu.

Vítězství si i tentokrát připsala Gyda Westvold Hansenová, která v cíli opět deklasovala zbytek startovního pole. Druhá Ida Marie Hagenová na ni ztratila jednu minutu a 21 sekund. Třetí skončila Rakušanka Lisa Hirnerová.

Muži v sobotu nebodovali
Bez bodových umístění skončil sobotní závod pro české sdruženáře. Nejlepším byl na 33. místě Jan Vytrval, který sice předváděl velmi slušnou stíhací jízdu a na posledním mezičase se dokonce podíval na bodované příčky, ale na posledních stovkách metrů mu několik soupeřů uteklo.

Po skokanské části byl Vytrval rovněž nejlepším z Čechů ve výsledkové listině. Náležela mu 34. pozice, když předvedl na středním můstku solidních 88,5 metru. Slabší stylové známky a vyšší odpočet za vítr jej ale nakonec nepustily do první třicítky.

Obdobně dopadl rovněž Tomáš Portyk, který skočil také 88,5 metru, ale měl ještě silnější vítr pod lyže a odpočet 3,7 bodu ho poslal na 35. místo. Na běžecké trati se ovšem Portykovi příliš nevedlo a postupně se propadl pořadím na 44. místo.

Poslední z českých reprezentantů, Lukáš Daněk, byl se skočenými 81,5 metry po skokanské části až na 49. místě, v běžecké části však předvedl velmi solidní výkon a posunul se na konečné 40. místo.

Závod si podmanili domácí sdruženáři. Trochu překvapivě zvítězil Jens Luraas Oftebro, který o necelých deset sekund porazil Jarla Magnuse Riibera. Třetí skončil Němec Vinzenz Geiger.

V neděli se dění v Lillehammeru uzavře posledním závodem. V akci budou tentokrát pouze muži, které čeká skokanská část na velkém můstku od 9:30. Desetikilometrový běh pak absolvují od 14:45.