Koldovská v Oslu absolvovala provizorní kolo i skokanskou část, běh ji čeká až v sobotu

Koldovská v Oslu absolvovala provizorní kolo i skokanskou část, běh ji čeká až v sobotu

3 min 26 s

Světový pohár v severské kombinaci se po skončeném mistrovství světa vrací a má před sebou pár posledních zastávek. Sdruženáři tento týden absolvují společné závody v Norsku a ve čtvrtek patřil střední můstek v Norsku ženám. Tereza Koldovská po provizorním kole naskočila i do první části individuálního závodu. Běžecká část se netradičně uskuteční až za dva dny.


V provizorním kole se Koldovské skokansky vůbec nevedlo. Předvedla pouhých 63 metrů, přičemž měla jedny z nejtěžších podmínek na můstku. Za zadní vítr připisovala 8,4 bodu (více připisovala pouze fenomenální a letos neporažená Gyda Westvold Hansenová). Česká reprezentantka obsadila nakonec 27. místo a obdobně si počínala i ve skokanské části individuálního závodu.

Skokanská část následovala zhruba půl hodiny po skončení provizorního kola a nadále foukal chvílemi sílící zadní vítr. Koldovská měla tentokrát o něco lepší podmínky než v provizorním kole, ale zlepšení na 69,5 metru jí k lepšímu umístění nepomohlo. Tereza se znovu usadila na 27. příčce s půlminutovou ztrátou na Lenu Brocardovou, která skončila na 26. pozici.

Formát závodu je tentokrát velmi netradiční. Ženy totiž budou mít nyní den volna, který bude vyplněn provizorním kolem mužů. Běžecká část ženského závodu proběhne až v sobotu odpoledne. Z prvního místa do něj vyběhne Westvold Hansenová, která bude mít náskok více než minutu před Andžu Nakamuraovou.

Výsledky skokanské části ženského závodu
1. Gyda Westvold Hansenová (NOR) 132,4
2. Andžu Nakamuraová (JPN) 117,2 (+1:01)
3. Annika Sieffová (ITA) 113,8 (+1:14)
4. Haruka Kasaiová (JPN) 111,9 (+1:22)
5. Ida Marie Hagenová (NOR) 110,7 (+1:27)
6. Svenja Wuerthová (GER) 110,2 (+1:29)
---
27. Tereza Koldovská (CZE) 59,2 (+4:53)

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině