Hlavním cílem je mistrovství světa v Planici, hlásí reprezentační trenér žen Luděk Šablatura

Hlavním cílem je mistrovství světa v Planici, hlásí reprezentační trenér žen Luděk Šablatura

4 min 33 s

Poslední ze série rozhovorů s aktéry letního mistrovství republiky v severské kombinaci je s trenérem ženské reprezentace Luďkem Šablaturou. Zeptali jsme se jej na jeho pohled na mistrovství, přípravu na zimu a cíle jeho svěřenkyň.


Právě skončilo mistrovství republiky v severské kombinaci v kategorii žen. Jak jste s ním byl spokojený?
Moc spokojený jsem nebyl hlavně se skokanskou částí. Holky dnes nepředvedly to, co mají natrénováno. To, co v podstatě skáčou v tréninkových skocích. V běžecké části už to bylo lepší. Uvidíme, kam se to s postupem času pohne. Důležité je dobře skočit, potom se to v pohárových závodech už bude vyvíjet dobře.

Tereza Koldovská dnes podle očekávání vyhrála. Co soudíte o její formě?
Hlavně té se týkal, ve vaší předešlé otázce, ten mizerný skok. Tereza to má jako na houpačce. Jeden den skočí dobře a druhý zase špatně. Chce to prostě stabilizovat tu formu na vyšší úrovni.

Ona zmínila, že je to trochu otázka psychiky. Vidíte to podobně?
Ano, to je, vidím to podobně jako Tereza.

Jolana Hradilová skončila druhá. Co říkáte jejímu výkonu?
Jolča, ta je prostě kliďas. Ona byla před mistrovstvím marod, což se promítlo i v závodě. Nejvíce to bylo na ní vidět hlavně v té běžecké části.

Jak jste spokojený s letní přípravou?
S letní přípravou jsem spokojený, ale bohužel ty dnešní výkony neodpovídají přípravě, kterou jsme absolvovali. Myslel jsem si, že budeme, co se výkonu týče, mnohem dále.

Co vás a vaše svěřenkyně čeká po mistrovství?
Za čtrnáct dní vyrážíme na týdenní pobyt na ledovec v rakouském Ramsau. Pojedeme skákat nejspíš do slovinské Planice a pak nás čeká první sníh ve Finsku.

S jakými výsledky v letošní zimní sezóně byste byl spokojený?
Kdyby se povedlo umístit do dvacátého místa ve Světovém poháru. No a co se juniorské kategorie týče, tam by to bylo dvanácté místo na mistrovství světa.

Co je vašim hlavním cílem?
Hlavním cílem je mistrovství světa v Planici. Tam bychom se rádi pohybovali okolo toho dvacátého místa. Kdyby to vyšlo, tak by to bylo úplně super. Pomoc Ukrajině