GP Oberstdorf: Pažout vybojoval v provizorním kole místo v TOP 30

3 min 43 s

Druhé závody letní Grand Prix v severské kombinaci zavítaly do německého Oberstdorfu. Z českých reprezentantů se v úterním provizorním kole představili Ondřej Pažout a Jan Vytrval. Lépe se na velkém můstku vedlo Pažoutovi, který se umístil na 27. místě, Jan Vytrval skončil na 45. pozici. Provizorní kolo ovládl domácí závodník Julian Schmid.

Stabilní podmínky s větrem do zad provázely mužské provizorní kolo druhého závodu letní Grand Prix. Velký můstek v německém Oberstdorfu českým reprezentantům příliš nesvědčil. Ondřej Pažout si s podmínkami dokázal poradit lépe a za skok dlouhý 120 metrů bral celkově 27. místo se ztrátou 2:14 na vítěze kvalifikace. Na elitní dvacítku ztratil v přepočtu 21 vteřin. Proti tréninkovému skoku si polepšil o 5,5 metru.

Jan Vytrval doskočil na metu 106 metrů, což nakonec stačilo na 45. místo z celkových 48 startujících závodníků. Na čelo ztratil 4:02. Vytrvalovi se nepovedlo v provizorním kole vylepšit výkon z tréninku, kde zapsal 109 metrů. Oproti úvodnímu závodu žádný závodník neměl problém s výstrojí a všichni sdruženáři byli připuštěni ke skoku.

Kvalifikaci vyhrál díky nejdelšímu skoku dne vítěz prvního závodu Němec Julian Schmid, který zapsal 133,5 metru. Na pódiu jej doprovodili Rakušané Deuschl (131 metrů) a Rehrl (130 metrů). Ten bral třetí místo i v úvodním závodě v krušnohorském Oberwiesenthalu.

Ženské provizorní kolo se skákalo již v dopoledních hodinách, tentokrát bez české účasti. Z celkového počtu 24 závodnic si nejlépe vedla Norka Westvoldová, která vyhrála díky skoku dlouhému 99,5 metru.