GP Oberstdorf: Ondřej Pažout vybojoval ve středečním závodě umístění v TOP 30

5 min 24 s

Středeční závody letní Grand Prix v severské kombinaci českým závodníkům mnoho bodů nepřinesly. Ondřej Pažout si po skokanské části polepšil o jednu příčku a skončil na 28. pozici. Janu Vytrvalovi se nepovedlo dohnat ztrátu po skoku a doběhl na celkovém 34. místě. V závodě opět zvítězil německý závodník Julian Schmid.

Skokanská část přinesla značné rozdíly ve větrné kompenzaci, což se podepsalo na výsledcích jednotlivých pokusů. Jen dva závodníci z celého startovního pole zapsali více bodů za vítr než český reprezentant Ondřej Pažout, který i kvůli tomu doskočil na metu 116,5 metru. To nakonec stačilo na 29. místo po skokanské části se ztrátou 2:08 na vedoucího závodníka.

Jan Vytrval si připsal pokus dlouhý 111 metrů a vylepšil svůj výsledek oproti úternímu provizornímu kolu. Tento skok stačil na 38. místo z celkového počtu 43 startujících závodníků. Na lídra ztrácel 3:30, na poslední bodovanou pozici pak 1:15.

Vítězství ve skokanské části si připsal Rakušan Franz-Josef Rehrl, třetí z úvodního závodu v německém Oberwiesenthalu. Díky skoku dlouhému 133 metrů a vysoké kompenzaci za silný vítr do zad vybíhal do večerní běžecké části s náskokem 18 vteřin na lídra Grand Prix Němce Schmida, kterého následoval Rehrlův krajan Christian Deuschl s mankem 37 vteřin. Celkem 5 závodníků nebylo připuštěno ke skoku kvůli nevyhovující kombinéze.

V běžecké části se Ondřeji Pažoutovi podařilo předstihnout jednoho závodníka a díky celkově 27. nejlepšímu běhu získal 3 body za 28. místo. se ztrátou 3:02,5 na vítězného závodníka. O něco lepší běh předvedl Jan Vytrval (25. čas celkově), avšak na body to o rovnou minutu nestačilo a Vytrval dosáhl na 34. místo.

Dramatickou běžeckou část opanoval stejně jako v prvním závodě Němec Julian Schmid, když nakonec odolal náporu Fina Eera Hirvonena, který vybíhal z pátého místa a předvedl nejrychlejší běžecký výsledek dne. Hirvonen na domácího závodníka ztratil 3 vteřiny. Na pódium dosáhl rovněž i vítěz skokanské části Rehrl z Rakouska.

Ženskému závodu bez české účasti dominovala vítězka úterního provizorního kola Norka Westvoldová, která si vypracovala náskok již po skokanské části a zvítězila o více než minutu před Slovinkou Volavšekovou a domácí Armbrusterovou, ty nakonec v cíli dělily pouhé tři desetiny sekundy.