Doležal vybojoval v Oberhofu elitní desítku! Úspěch v Alpen Cupu potvrdil Sudek umístěním v TOP 15

5 min 51 s

Druhý závodní den v německém Oberhofu přinesl ještě lepší výsledky českých sdruženářů, než tomu bylo v sobotu. V rámci OPA Alpen Cupu se dokonce Lukášovi Doležalovi povedlo vybojovat elitní desítku, když do cíle pětikilometrové běžecké trati doběhl na deváté pozici. Jeho úspěch ještě podtrhl výborným 14. místem Radim Sudek.

Oba mladí čeští sdruženáři bodovali už v sobotním závodě. V něm se Doležal usadil na 14. místě a Sudek vybojoval 19. příčku. Svá umístění dokázali oba reprezentanti v neděli ještě vylepšit, když zejména Doležalovi vyšel už skok na středním můstku.

V první části závodu se Doležal dokázal usadit právě na deváté pozici, když jako jeden z mála pokořil stometrovou hranici. Ke 100,5 metrům mu pomohl zejména ohromně silný vítr, kvůli němuž musel dokonce skákat z o tři okna nižšího nájezdu, než z jakého se drtivá většina skokanské části absolvovala.

Svou devátou příčku pak uhájil i na pětikilometrové běžecké trati.

Podruhé v této sezoně se do TOP 15 prosadil Radim Sudek. Tomu skokanská část nevyšla ani zdaleka tak jako Doležalovi. Na středním můstku skočil 91 metrů a po první polovině závodu figuroval až na 33. místě. Jenže znovu potvrdil, že běžecky se mu v Oberhofu daří. Zatímco v sobotu se na dvakrát delší trati posunul o dvanáct příček, tentokrát se mu povedlo skočit pořadím dokonce o 19 pozic! Umístěním na 14. pozici zaznamenal svůj druhý nejlepší výsledek kariéry. Lepší byl pouze v únoru v Harrachově, kde vybojoval 13. příčku.

Na body se snažili útočit i další čeští reprezentanti, ale štěstí jim nepřálo. Patnáctiletý Jáchym Hrdina byl po skokanské části na 17. místě, když skočil 95,5 metru, ale v běžecké části proti starším soupeřům svou vydobytou pozici neudržel a nakonec se propadl na 32. místo.

Hned za Hrdinou se usadil na 33. místě Ondřej Balatka, který byl po skoku o pět příček výš, když se mu povedlo skočit 94,5 metru. Ani on se však v bodované třicítce neudržel.

Jan John zakončil druhý závod v Oberhofu tentokrát na 50. místě a Jan Kabeláč obsadil konečné 59. místo.