Chci na sobě pracovat a neustále se zlepšovat, hlásí dorostenecký mistr Jáchym Hrdina

Chci na sobě pracovat a neustále se zlepšovat, hlásí dorostenecký mistr Jáchym Hrdina

4 min 14 s

Na dorosteneckém šampionátu v letní severské kombinaci se ze zlaté medaile radoval Jáchym Hrdina. Po skoku mu patřila první příčka, kterou s velkým náskokem uhájil až do cíle běžecké části. Čerstvého mistra jsme se po zlatém úspěchu zeptali na samotný závod, přípravu na zimu a jeho další sportovní cíle.


Jáchyme, gratulace k vítězství, jaké jsou vaše pocity?
Tak je to super pocit vyhrát, ještě mi to asi ani nedochází. I když se mi nevyvedl skok i běh, tak jsem za to první místo moc rád. Já jsem byl totiž ještě před týdnem nemocný a v závodě to ještě nebylo ono.

Obě disciplíny jste vyhrál, přesto se necítíte spokojený. Můžete to prosím trochu rozvést?
Přesně tak, ten skok mohl být v mém podání rozhodně lepší. Nebylo to úplně podle mých představ, vím prostě, že mám na víc. No a v běhu jsem, po prodělané viróze, ze sebe nemohl dostat maximum.

V čem byl největší problém, zadýchával jste se při výjezdech? 
Při výjezdech to bylo pro mě opravdu hodně těžké, zadýchával jsem se a ruce mě hodně bolely. No, bylo to pro mě osobně v mistrovském závodě dost složité.

Co pro vás znamená dorostenecký titul?
Je to určitě výborný pocit být první, ale rozhodně bych ho nepřeceňoval. Chci na sobě pracovat a neustále se zlepšovat.

Jak u vás probíhá příprava na zimní sezónu? 
Ta bude probíhat klasicky tady v Lomnici nad Popelkou. Až nám napadne sníh, tak se vydáme do Harrachova. V Lomnici budou krásně upravené tratě, tak tam budeme jezdit na běžkách, už se na to těším.

Jaké máte cíle do příštího roku? 
V zimě to bude juniorka v Harrachově. Tam už bude těžší se umístit,  protože budu závodit se staršími kluky. Mým cílem bude se umístit v první desítce celkového pořadí.

Čeho byste chtěl v kariéře ještě dosáhnout? 
Určitě zlaté medaile na olympiádě.Pomoc Ukrajině