Čeští sdruženáři nebodovali ani v sobotním závodě

3 min 49 s

Sobotní závod Světového poháru v rakouském Seefeldu znovu nevyšel českým sdruženářům podle představ. Přestože po skoku byl Jan Vytrval na solidní 23. pozici, v běžecké stopě se propadl na konečné 34. místo. Vítězem závodu se stal Rakušan Johannes Lamparter.

Ač by se dalo říct, že měl čtyřiadvacetiletý Vytrval smůlu na podmínky, povedlo se mu na středním můstku v Seefeldu potvrdit solidní skokanskou formu. Přestože jako jeden z mála skákal s větrem v zádech, předvedl 96,5 metru, díky čemuž se usadil na 23. pozici.

Vytrvalovi konkurenti sice skákali o poznání dál, ale v drtivé většině odepisovali vítr za vítr pod lyže. Podporu větru si užíval i Tomáš Portyk, jenž předvedl 99 metrů a obsadil ve skokanské části 34. příčku. Skok tentokrát naopak nevyšel Ondřejovi Pažoutovi, jenž skákal stejně jako Vytrval v zaďáku a předvedl pouze 92,5 metru, což znamenalo až 40. místo.

Na desetikilometrové běžecké trati se pak českým reprezentantům znovu nepovedlo atakovat bodované příčky. Vytrval se postupně propadl o jedenáct pozic na konečné 34. místo, přičemž na elitní třicítku ztratil 19 sekund. Mírný propad potkal i Portyka, který obsadil 38. pozici. Jediný, kdo se alespoň mírně zlepšil po skoku, byl Pažout, který vybojoval 39. příčku.

Závod byl ovlivněn diskvalifikací kvůli kombinéze Jarla Magnuse Riibera, který se tak v běžecké části nepředstavil. Dokonale toho využil Johannes Lamparter, který zvítězil s výrazným náskokem přes 20 sekund před Němcem Vinzenzem Geigerem.

Jolana Hradilová, která v pátek spadla po svém skoku na středním můstku, ani Tereza Koldovská se v sobotním ženském závodě nepředstavily.