Českým sdruženářům se nepovedlo v Otepää bodovat ani v sobotu

Českým sdruženářům se nepovedlo v Otepää bodovat ani v sobotu

3 min 8 s

Závody v estonském Otepää zatím českým sdruženářům radost nepřináší. Ani v sobotním gundersenu se nepovedlo dvojici Ondřej Pažout a Jan Vytrval vybojovat body do hodnocení Světového poháru. Vytrval během běžecké části ze závodu odstoupil, Pažout skončil v páté desítce pořadí.


Oproti pátku, kdy se začínalo běžeckou částí, tentokrát závod odstartoval skok na středním můstku, na který se vypravili oba čeští závodníci. Více se na můstku dařilo Pažoutovi, jemuž se povedlo skočit 84 metrů a naznačil, že by se jeho skokanská forma přeci jen mohla trošičku zvedat. V posledních týdnech se totiž na můstcích doslova trápil. Tentokrát z toho bylo 40. místo.

Pokud ovšem Pažout hledá ztracenou formu na můstcích, v bílé stopě je situace obdobná. Pažoutovi se nepovedlo udržet kontakt s bodovanými příčkami a pořadím začal klesat. V posledním okruhu sice ještě zabral a vybojoval konečné 45. místo, ale na první body v sezoně nedosáhl.

Druhý český reprezentant Jan Vytrval, který páteční závod s hromadným startem vynechal, zaznamenal ve skokanské části skok dlouhý 80 metrů, což pro něho znamenalo 47. pozici. V desetikilometrové běžecké části se mu nedařilo ztrátu na bodovanou čtyřicítku příliš stahovat a v posledním okruhu nakonec závod zabalil.

Výsledky sobotního závodu
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 22:19,9
2. Kristjan Ilves (EST) +0,4
3. Johannes Lamparter (AUT) +3,2
4. Stefan Rettenegger (AUT) +6,8
5. Johannes Rydzek (GER) +27,9
6. Joergen Graabak (NOR) +31,4
---
45. Ondřej Pažout (CZE) +4:04,7
Jan Vytrval (CZE) DNF

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině