Alpen Cup: Program zakončily týmové závody. Jak se dařilo Čechům?

Alpen Cup: Program zakončily týmové závody. Jak se dařilo Čechům?

4 min 42 s

Víkendový program Alpen Cupu ve francouzském Gérardmeru (HS72) vyvrcholil závodem trojic. Česko reprezentovalo v týmovém klání devět reprezentantů, kteří utvořili jeden tým mezi dívkami a dva v soutěži chlapců. Pro jednotlivá prvenství si podle předpokladů dokráčelo Německo a Rakousko.


Jako první se na věži můstku ve francouzském Gérardmeru objevily dívky. V týmovém závodu trojic reprezentovaly Českou republiky Natálie Nejedlová z klubu TJ Rožnov pod Radhoštěm, Barbora Štěpánková z Harrachova a závodnice SK Nové Město na Moravě Julie Ošmerová.

Úvodní český skok předvedla Nejedlová, která zapsala 47 metrů. Následovala Štěpánková, jíž se podařilo doskočit o 5,5 metru dále. Nejhodnotnější český skok patřil Julii Ošmerové, jejíž 54,5 metru uzavřelo vystoupení zmíněného tria.

Před běžeckou částí vedly Němky, za kterými se na pomyslné bedně seřadily Rakušanky a Slovinky.

Češky startovaly s náskokem 27 vteřin na osmé Italky. Těm se podařilo ztrátu stáhnout o dvacet sekund, na tříkilometrové trati si ale rozestup české trio pohlídalo. Pořadí na prvních třech místech se nezměnilo.

Co se chlapců týče, tak mezi nimi závodily hned dva týmy pod českou vlaječkou. Martin Balatka (JKL Desná) nastoupil po boku dvojice z Nového Města na Moravě, přesněji Marka Hradila a Jiřího Kubaláka.

Další reprezentant oddílu v Desné, Ondřej Sova, se zase nacházel mezi dvěma závodníky z Lomnice nad Popelkou, Tobiášem Prokůpkem a Štěpánem Janatou.

První zmíněné trojici se dařilo ve skokanské fázi lépe. Kubalák doskočil do vzdálenosti 62,5 metru, Balatkův pokus měřil 61,5 metru, ten Hradilův pak 58 metrů. Tyhle výkony stačily na osmé místo, minutu a 49 vteřin za vedoucím týmem.

Průběžná desátá pozice patřila druhému českému celku. Prokůpek si připsal skok s hodnotou 50 metrů, Sova skočil 55 metrů a Janata 64 metrů. Po skocích se nacházeli v čele závodu Rakušané, na které se dotahovali Slovinci a Němci.

Německo díky povedenému běhu překonalo na šestikilometrovém okruhu Slovince. Do bojů o medaile se chtěli zapojit i Švýcaři, ti ale ve výsledku ztratili lehce přes tři vteřiny. Zvítězili suverénní Rakušané, umístění českých trojic zůstalo stejné.

Kompletní výsledky najdete ZDEPomoc Ukrajině