Alpen Cup: Doležal zopakoval umístění v TOP 10, tři Češi obsadili pozice ve třetí desítce

3 min 39 s

Nedělní závod Alpen Cupu v rakouském Seefeldu přinesl další umístění českého reprezentanta v elitní desítce. Postaral se o něj Lukáš Doležal, jenž dojel do cíle jako pátý, další tři Češi obsadili umístění ve třetí desítce. Opět zvítězil Rakušan Paul Walcher.

Skokanskou část zvládl z českých reprezentantů nejlépe Jiří Konvalinka, jemuž za skok do vzdálenosti 103 metrů patřilo páté místo. V těsném závěsu měl krajana Lukáše Doležala, jenž zapsal do statistik skok dlouhý 100,5 metru.

Do třetí desítky pořadí se vměstnali 27. Jáchym Hrdina (103 m) a 29. Radim Sudek (100,5 m), ve čtvrté se nacházel Jan Šimek (93 m), v šesté Ondřej Balatka (85 m) a v sedmé Jan John (82,5 m).

Na druhé vítězství během dvou dnů zadělal Paul Walcher, který měl s výkonem 105,5 metru náskok devatenácti vteřin před druhým Richardem Stenzelem (105 m) z Německa.

Do běžecké části neodstartovali hned tři čeští reprezentanti, a sice Jiří Konvalinka, Jáchym Hrdina a Ondřej Balatka.

Lukáš Doležal zopakoval sobotní umístění v elitní desítce, když doběhl pátý, polepšil si tedy na úkor absentujícího krajana Konvalinky. V těsném souboji pokořil dotírajícího Leva o osm desetin vteřiny.

Další tři čeští sdruženáři se umístili ve třetí desítce výsledkové listiny. Jako 23. projel cílem Radim Sudek, 26. dojel Jan Šimek a Jan John si polepšil o dvaatřicet příček na konečné 29. místo.

Paul Walcher znovu potvrdil, že kromě skokanské části skvěle zvládá i tu běžeckou. Soupeřům nedal žádnou šanci a v cíli druhého krajana Severina Reitera porazil o téměř padesát sekund, třetí místo vybojoval Francouz Tom Rochat.

Oficiální výsledky závodu naleznete ZDE.