Alpen Cup: Doležal zazářil druhým místem, v elitní desítce i Konvalinka

3 min

Sobotní program Alpen Cupu v rakouském Seefeldu přinesl české zastoupení na stupních vítězů. Postaral se o něj Lukáš Doležal, jenž dojel druhý, nestačil jen na Rakušana Walchera. Elitní desítku vybojoval i osmý Jiří Konvalinka.

Výborně do závodu zadělal Lukáš Doležal, jenž skočil do vzdálenosti 104 metrů, což byl třetí nejdelší skok ze všech, společně s body za styl a vítr se nacházel na čtvrté pozici s mankem sedmadvaceti vteřin na vedoucího Rakušana Paula Walchera (107 m).

Do elitní desítky se svým skokem dlouhým 106 metrů vměstnal ještě devátý Jiří Konvalinka. Jáchym Hrdina (102 m) s Radimem Sudkem (97 m) uzmuli pozici ve třetí desítce, Jan Šimek (96 m) ve čtvrté, Ondřej Balatka (90 m) v páté a Jan John (83,5 m) v šesté.

Nejen ve vzduchu, ale i na lyžích si Lukáš Doležal počínal parádně. V průběhu běžecké části za sebe odsunul dva konkurenty a ve výsledku bral krásné druhé místo, suverénní Paul Walcher zvítězil s náskokem 46 vteřin.

Vylepšení zaznamenal rovněž Jiří Konvalinka. Udržel pro Českou republiku dvojité zastoupení v TOP 10, cílem projel jako osmý.

Jak si vedli ostatní Češi? Jan Šimek na lyžích zabral a otevíral třetí desítku pořadí, o dvě příčky pod ním dojel Radim Sudek. Jáchym Hrdina dokončil závod na 35. pozici, Jan John se zlepšil na 46. místo a Ondřej Balatka si mírně pohoršil na 51. příčku.