Třetí místo v závodu SP a titul vicemistra světa? Dobrá sezona, hodnotí rychlostní lyžař Palán

Třetí místo v závodu SP a titul vicemistra světa? Dobrá sezona, hodnotí rychlostní lyžař Palán

3 min 58 s

Úspěšnou sezonu za sebou má Radim Palán. Do trojice závodů Světového poháru ve francouzském Vars přidal český rychlostní lyžař mistrovství světa na stejném místě. Zařadil se mezi nejužší špičku, odvezl si medaili, a sezonu tak hodnotí pozitivně.


Krátký seriál Světového poháru započal na konci ledna ve Vars. V prvním závodě zapsal Palán páté místo, a to za naměřenou rychlost 211,95 km/h. Za prvním Simonem Origonem, legendou tohoto sportu, zaostal o 2,56 km/h.

Den poté se jel druhý závod, ve kterém Palán zaznamenal mírný propad. Hodnota 220,12 km/h nakonec stačila na sedmou příčku, odstup byl tentokrát téměř dvakrát větší oproti prvnímu závodu. 

Pokračovalo se ke konci března, a to světovým šampionátem. Z toho Palán vytěžil parádní stříbrnou medaili, o čemž jsme informovali zde.

Vynikající formu pak potvrdil v posledním závodu Světového poháru, jelikož mu 210,56 km/h vyneslo stupně vítězů a třetí pozici. Odstup od prvního Origoneho byl tentokrát velmi malý, a sice 1,47 km/h. 

„Letošní sezonu hodnotím pozitivně. Nebyla sice tak rychlá jako ta minulá, rekordy nepadaly (kromě japonského), ale za to jsem se stal vicemistrem světa 2024. Mám radost, pěkná cena útěchy,“ hodnotil Palán. „Moje maximální naměřená letošní rychlost byla 230 km/h, právě ve finálové jízdě mistrovství světa,“ těšilo ho. 

Kromě toho poděkoval všem lidem, kteří mu k tomu dopomohli, a zároveň pogratuloval soupeřům: „Děkuji skvělým lidem okolo sebe a pořadatelům závodů za to, že udělali vše potřebné. Gratuluji taky Simonu Billymu k obhájení titulu mistra světa a Simone Origonemu k získání již 15. křišťálového glóbu. Sezonu jsem ukončil 3. místem v závodu Světového poháru právě za těmito dvěma legendami. To je mi velkou ctí a zároveň příslibem do nadcházející sezony.“Pomoc Ukrajině