Změna ve vedení Komise handicapovaných lyžařů

Změna ve vedení Komise handicapovaných lyžařů

2 min 31 s

V září na svém jednání VV SLČR odsouhlasil návrh Vedení Komise handicapovaných lyžařů na změnu ve vedení Komise. Odstupujícího Miroslava Lidinského nahradil Marek Jelínek.


V srpnu rezignoval Miroslav Lidinský na pozici místopředsedy Komise handicapovaných lyžařů (KHL). Lidinský byl dlouholetým úspěšným reprezentantem ČR, který se v České republice angažoval i jako propagátor mnoha parasportů, mj. také paralyžování. Za jeho práci pro SLČR v oblasti parasportu mu patří velký dík.

Vedení Komise handicapovaných lyžařů na uvolněné místo navrhlo VV SLČR Marka Jelínka, který je v českém sportovním prostředí znám spíše jako trenér snowboardistky Evy Adamczykové. „Marek Jelínek byl před dvěma roky iniciátorem zapojení neslyšících lyžařů a snowboardistů do Koncepce SLČR, kterou jsme za svaz předávali na NSA do Výzvy k předkládání Koncepcí rozvoje jednotlivých druhů sportů pro zdravotně postižené sportovce. Marek ve svém snowboardcrossovém týmu postupuje přesně tak, jak by se podle mě v parasportu mělo. Bez ohledu na handicap integroval mezi běžné sportovce neslyšícího snowboardistu, se kterým dosahuje vynikajících výsledků. Proto byl Marek pro nás logická volba,“ odůvodňuje návrh Komise její předseda Marek Dušek.Pomoc Ukrajině