Zimní sezónu jsme u o Velikonocích definitivně ukončili

Zimní sezónu jsme u o Velikonocích definitivně ukončili

4 min 36 s


Zimní sezóna 2021/2022, sezóna pocovidová, je za námi. Sezónu jsme zahájili tradičně sportovním programem Centra koncem května na ledovci Mölltal a ukončili taktéž tradičně, výukovým kurzem ve Skiareálu Špindlerův Mlýn o Velikonocích, kdy skiareál ve Svatém Petru definitivně uzavřel svahy pro sezónu 2021/2022.

Z pohledu celkového projektu Centra handicapovaných lyžařů můžeme sezónu hodnotit pozitivně, ale máme dílčí projekty, které se nám v aktuální sezóně z různých důvodů nepodařilo zrealizovat nebo jsme nenaplnili stanovené cíle.

Sportovní program byl primárně v letošní sezóně zaměřen na zajištění účasti Czech Para Alpine Ski Teamu na XIII. zimních paralympijských hrách. Sezónu jsme zahájili již koncem května a pro naše sportovce jsme pod vedením trenéra Pavla Fišera zrealizovali 113 dní, během kterých jsme uspořádali 19 tréninkových kempů v zahraničí či v Krkonoších, sportovci se zapojili do 10 závodů IPC, v ČR se zúčastnili Českého poháru na Lipně. Od 1.ledna 2022 jsme náš projekt v rámci Sportovního centra alpského lyžování handicapovaných pod SLČR rozšířili o neslyšící alpské lyžaře, snowboardisty a intelektuálně znevýhodněné lyžaře, které jsme zapojili do sportovní přípravy Czech Para Alpine Ski Teamu v Krkonoších. Jasným úspěchem či neúspěchem jsou ve sportovním programu výsledky. A zde jsme rozhodně nenaplnili očekávání, které jsme před zimní sezónou měli.

 

Výukový program se nám podařilo restartovat celkem úspěšně. I přes různá proticovidová omezení z kraje sezóny jsme zrealizovali prakticky všechny plánované kurzy. Největší problém, se kterým jsme se potýkali prakticky celou sezónu, byly často zrušená účast na kurzu těsně před jeho zahájením. I s touto situací jsme se naučili fungovat a ve výukovém programu Centra jsme zrealizovali v zimních střediscích Krkonoš 33 různých akcí – jeden víkend zaměřený čistě na školení instruktorů, 16 týdenních a 16 víkendových výukových lyžařských kurzů pro 90 lyžařů s různým typem handicapu. Bohužel dalších 17 handicapovaných lyžařů se do kurzů nezapojili z kapacitních důvodů (jednalo se o kurzisty, kteří zrušili účast na kurzu z důvodu nemoci a následně jsme nenašli vhodný náhradní termín).Pomoc Ukrajině